Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 12:34 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 12:34

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Propunere vot nominal
PL 263/2008 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2008 privind creșterile salariale ce se vor acorda în anul 2008 personalului din învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 80 36 18 53 15 11 13 7
- voturi pentru (DA):161 79 4 13 41 1 10 10 3
- voturi împotrivă (NU):32 - 19 4 - 7 - 2 -
- abțineri:15 1 5 - 2 6 - - 1
- nu au votat:25 - 8 1 10 1 1 1 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL Abținere
4. Albu Gheorghe PD-L -
5. Almășan Liviu PD-L -
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR NU
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM -
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
21. Becșenescu Dumitru - DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL Abținere
28. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
29. Bónis István UDMR NU
30. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati NU
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
39. Bușoi Diana Maria PD-L DA
40. Butnaru Vasile PSD DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
42. Canacheu Costică PD-L -
43. Cantaragiu Bogdan PD-L -
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL -
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciontu Corneliu PC DA
53. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
54. Cocrea Olguța - -
55. Codîrlă Liviu PD-L DA
56. Constantinescu Anca PD-L -
57. Constantinescu Viorel PD-L DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
59. Cristea Ioan PNL NU
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Diaconescu Renică PSD DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL -
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
66. Dumitrescu Zamfir - -
67. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Ehling Elena PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
73. Faina Constantin PNL -
74. Fenechiu Relu PNL NU
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Fuia Stelian PD-L DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM NU
79. Gabor Gheorghe PNL NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL NU
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Grigore Dan PC DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
89. Hellvig Eduard Raul PNL -
90. Hogea Vlad Gabriel PC DA
91. Hoinaru Marian PD-L DA
92. Hrebenciuc Viorel PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ifrim Mircea PRM NU
95. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
96. Ignat Miron Minoritati NU
97. Ilie Cristian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PD-L DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
103. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR -
105. Kelemen Hunor UDMR Abținere
106. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
107. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
108. Lakatos Petru UDMR NU
109. Lambrino Radu PD-L DA
110. Lefter Ioan-Silviu PNL -
111. Liga Dănuț PD-L -
112. Macaleți Costică PSD DA
113. Magheru Paul PRM DA
114. Manolescu Oana Minoritati DA
115. Marin Constantin PSD DA
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
126. Micle Ioan Radu PNL NU
127. Micula Cătălin PNL NU
128. Mihalache Sorin Dan PSD DA
129. Mircea Costache PC -
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
135. Mînzînă Ion PC DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM DA
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PD-L DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR NU
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Nedelcu Gabriela PSD DA
149. Nica Dan PSD DA
150. Nicolae Alexandri PNL NU
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
153. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
154. Oancea Viorel PD-L -
155. Oprea Gabriel PSD DA
156. Pavelescu Aurelian - -
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Plăiașu Gabriel PNL DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Popa Cornel PNL NU
162. Popa Daniela PC DA
163. Popa Nicolae PNL NU
164. Popeangă Petre PRM DA
165. Popescu Corneliu PD-L -
166. Popescu Ionica Constanța PC DA
167. Preda Cezar-Florin PD-L DA
168. Puchianu Ioan Dumitru PNL Abținere
169. Pupeză Viorel PC DA
170. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
171. Pușcă Mircea Valer PNL Abținere
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Rădulescu Cristian PD-L -
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM DA
177. Rusu Liviu Alin PSD DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rusu Valentin PD-L -
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu Gabriel PD-L DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL -
183. Sasu Ion PRM DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Săpunaru Nini PNL NU
186. Sârb Gheorghe PD-L DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Scutaru Adrian George PNL NU
189. Seres Dénes UDMR Abținere
190. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
191. Sóki Béla UDMR Abținere
192. Soporan Vasile Filip PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stanciu Anghel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
197. Stănescu Mircea PSD DA
198. Stoica Ion PD-L DA
199. Străchinaru Petre PD-L DA
200. Strungă Emil PNL -
201. Știrbeț Cornel PD-L DA
202. Știreanu Octavian PSD DA
203. Știucă Alecsandru PSD DA
204. Tabără Valeriu PD-L DA
205. Tănăsescu Tudor PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Florentina Marilena PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL Abținere
211. Toró Tiberiu UDMR Abținere
212. Tudor Constantin PD-L DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turc Ioan PNL -
216. Turcan Raluca PD-L DA
217. Țundrea Ioan PC DA
218. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
219. Ujeniuc Dragoș PNL NU
220. Ungureanu Petre PD-L DA
221. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR NU
224. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
225. Vasile Aurelia PSD DA
226. Vladu Iulian PD-L DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlădoiu Aurel PSD DA
229. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
230. Voinea Florea PSD DA
231. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
232. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 23:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro