Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:47 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
PL 466/2008 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.89/2008 pentru modificarea Legii învățământului, nr.84/1995
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 79 31 15 45 16 5 14 9
- voturi pentru (DA):213 79 31 15 45 16 5 13 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Butnaru Vasile PSD DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
53. Cristea Ioan PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Ehling Elena PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Grigore Dan PC DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian - DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati Abținere
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
96. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micle Ioan Radu PNL DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihalache Sorin Dan PSD DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu - DA
145. Oancea Viorel PD-L DA
146. Ovidenie Costel - DA
147. Pavelescu Aurelian - DA
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC DA
155. Popa Nicolae PNL DA
156. Popeangă Petre PRM DA
157. Popescu Corneliu PD-L DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
159. Pupeză Viorel PC DA
160. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Săniuță Marian-Florian PSD DA
172. Săpunaru Nini PNL DA
173. Sârb Gheorghe PD-L DA
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Soporan Vasile Filip PSD DA
178. Stan Ioan PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
182. Stoica Ion PD-L DA
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL DA
185. Șandru Marcela Lavinia - DA
186. Știrbeț Cornel PD-L DA
187. Tabără Valeriu PD-L DA
188. Tămagă Constantin PSD DA
189. Tănăsescu Tudor PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toró Tiberiu UDMR DA
194. Tudor Marcu PRM DA
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turc Ioan PNL DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș PNL DA
200. Ungureanu Petre PD-L DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Vainer Aurel Minoritati DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
207. Vladu Iulian PD-L DA
208. Vlase Petru Gabriel PSD DA
209. Vlădoiu Aurel PSD DA
210. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
211. Voinea Florea PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 12 iulie 2020, 11:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro