Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:49

Subiect vot: Vot final
PL 178/2008 privind respingerea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 7/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia, precum și pentru modificarea Legii nr.328/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 39/2005 privind cinematografia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:222 75 33 17 46 17 14 12 8
- voturi pentru (DA):217 71 33 17 46 17 13 12 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - 1 - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Viorel PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PC DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hanganu Romeo Octavian - DA
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hogea Vlad Gabriel PC DA
84. Hoinaru Marian PD-L DA
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
101. Lificiu Petru PD-L DA
102. Liga Dănuț PD-L DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Meir Nati - DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihalache Sorin Dan PSD DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PC DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PD-L DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Nassar Rodica PSD DA
135. Năstase Adrian PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
141. Nistoran Dorin-Liviu - DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel PD-L DA
144. Oltean Ioan PD-L DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popeangă Petre PRM DA
156. Popescu Corneliu PD-L DA
157. Popescu Ionica Constanța PC DA
158. Preda Cezar-Florin PD-L DA
159. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
160. Pupeză Viorel PC DA
161. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
162. Pușcaș Vasile PSD -
163. Pușcă Mircea Valer PNL DA
164. Radan Mihai Minoritati DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Liviu Alin PSD DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Rusu Valentin PD-L DA
172. Sandu Gabriel PD-L DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PRM DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sirețeanu Mihail PSD DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD -
182. Stan Ioan PSD DA
183. Stan Ion PSD NU
184. Stanciu Anghel PSD DA
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
186. Stănescu Cristian PRM DA
187. Stoica Ion PD-L DA
188. Străchinaru Petre PD-L DA
189. Strungă Emil PNL DA
190. Szekely Levente Csaba UDMR DA
191. Știreanu Octavian PSD DA
192. Știucă Alecsandru PSD DA
193. Tabără Valeriu PD-L DA
194. Tămagă Constantin PSD DA
195. Tănăsescu Tudor PSD DA
196. Tărniceru Petru PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR DA
202. Tudor Constantin PD-L DA
203. Tudor Marcu PRM DA
204. Tudose Mihai PSD DA
205. Turc Ioan PNL DA
206. Țundrea Ioan PC DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
209. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
210. Vainer Aurel Minoritati DA
211. Varga Attila UDMR DA
212. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
213. Vasile Aurelia PSD DA
214. Vladu Iulian PD-L DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Voicu Cătălin PSD DA
217. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
218. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
219. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
220. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
221. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 15:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro