Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
PL 824/2006 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.60/2006 pentru modificarea și completarea Codului de procedură penală, precum și pentru modificarea altor legi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 76 31 14 44 16 12 13 8
- voturi pentru (DA):208 76 31 13 42 14 12 12 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - - -
- nu au votat:3 - - - - 2 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Viorel PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati -
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Ehling Elena PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PC DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Gubandru Aurel PSD DA
78. Gușă Cozmin Horea - DA
79. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian - DA
81. Hellvig Eduard Raul PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC DA
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ifrim Mircea PRM Abținere
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
101. Lificiu Petru PD-L DA
102. Liga Dănuț PD-L DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Meir Nati - DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PC DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PC DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD DA
130. Momanu Corneliu PD-L Abținere
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Năstase Adrian PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Nedelcu Gabriela PSD DA
137. Nica Dan PSD DA
138. Nicolae Alexandri PNL DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu - DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oancea Viorel PD-L DA
143. Oltean Ioan PD-L DA
144. Oprea Gabriel PSD DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
147. Petrea Constantin PD-L DA
148. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
149. Plăiașu Gabriel PNL DA
150. Podgorean Radu PSD DA
151. Pop Claudiu Adrian PSD DA
152. Popa Nicolae PNL DA
153. Popeangă Petre PRM DA
154. Popescu Corneliu PD-L DA
155. Popescu Ionica Constanța PC DA
156. Preda Cezar-Florin PD-L DA
157. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
158. Pupeză Viorel PC DA
159. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
160. Pușcaș Vasile PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sandu Gabriel PD-L DA
171. Sandu-Capră Mihai PNL DA
172. Sasu Ion PRM DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Sârb Gheorghe PD-L DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sirețeanu Mihail PSD DA
177. Sóki Béla UDMR DA
178. Soporan Vasile Filip PSD DA
179. Stan Ioan PSD DA
180. Stan Ion PSD DA
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
182. Stănescu Cristian PRM DA
183. Stoica Ion PD-L Abținere
184. Străchinaru Petre PD-L DA
185. Strungă Emil PNL DA
186. Știucă Alecsandru PSD DA
187. Tabără Valeriu PD-L DA
188. Tămagă Constantin PSD DA
189. Tănăsescu Tudor PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toró Tiberiu UDMR -
194. Tudose Mihai PSD DA
195. Turc Ioan PNL DA
196. Țundrea Ioan PC DA
197. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
198. Ujeniuc Dragoș PNL DA
199. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
200. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
201. Vainer Aurel Minoritati DA
202. Varga Attila UDMR DA
203. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
204. Vasile Aurelia PSD DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Vladu Iulian PD-L DA
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Voicu Cătălin PSD DA
209. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
213. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 8:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro