Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:45

Subiect vot: Vot final
PL 669/2006 pentru completarea art. 5 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:205 68 30 14 44 16 11 13 9
- voturi pentru (DA):156 67 30 14 2 15 11 11 6
- voturi împotrivă (NU):45 - - - 42 - - 1 2
- abțineri:3 - - - - 1 - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Bușoi Diana Maria PD-L NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L NU
37. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Viorel PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Renică PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Eserghep Gelil PC DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L NU
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Gușă Cozmin Horea - NU
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel PC DA
82. Hoinaru Marian PD-L NU
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L NU
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
87. Ionescu Daniel PD-L NU
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
90. Iriza Marius PRM DA
91. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
92. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L NU
100. Liga Dănuț PD-L NU
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Meir Nati - DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PC DA
119. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
120. Mitrea Manuela PSD DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mocanu Alexandru PD-L NU
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PD-L NU
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistoran Dorin-Liviu - DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel PD-L NU
138. Oltean Ioan PD-L NU
139. Ovidenie Costel - Abținere
140. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
141. Petrea Constantin PD-L NU
142. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
143. Plăiașu Gabriel PNL DA
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Nicolae PNL DA
147. Popeangă Petre PRM DA
148. Popescu Corneliu PD-L NU
149. Popescu Ionica Constanța PC DA
150. Preda Cezar-Florin PD-L NU
151. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
152. Pupeză Viorel PC DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Radan Mihai Minoritati DA
157. Rădulescu Cristian PD-L NU
158. Rogin Marius PD-L NU
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Liviu Alin PSD DA
162. Rusu Valentin PD-L NU
163. Sandu Gabriel PD-L NU
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PRM DA
166. Săniuță Marian-Florian PSD DA
167. Sârb Gheorghe PD-L NU
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sirețeanu Mihail PSD DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stan Ion PSD DA
174. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
175. Stănescu Cristian PRM DA
176. Stoica Ion PD-L NU
177. Străchinaru Petre PD-L NU
178. Strungă Emil PNL DA
179. Șandru Marcela Lavinia - DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L NU
182. Tămagă Constantin PSD DA
183. Tănăsescu Tudor PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Todoran Pavel PSD DA
186. Toma Florentina Marilena PSD DA
187. Toró Tiberiu UDMR Abținere
188. Turc Ioan PNL DA
189. Țundrea Ioan PC DA
190. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
191. Ujeniuc Dragoș PNL DA
192. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
193. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
194. Vainer Aurel Minoritati DA
195. Varga Attila UDMR DA
196. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
197. Vasile Aurelia PSD DA
198. Vladu Iulian PD-L NU
199. Voicu Cătălin PSD DA
200. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
201. Voinea Florea PSD DA
202. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
204. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 9:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro