Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
PL 477/2008 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Franceze în domeniul protecției și securității civile privind asistența și cooperarea în situații de urgență, semnat la Paris la 22 aprilie 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 67 28 13 41 15 11 15 9
- voturi pentru (DA):198 67 28 13 41 15 11 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Ehling Elena PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Eserghep Gelil PC DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hanganu Romeo Octavian - DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel PC DA
79. Hoinaru Marian PD-L DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L DA
84. Ignat Miron Minoritati -
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
90. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Meir Nati - DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Micula Cătălin PNL DA
114. Mihalache Sorin Dan PSD DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircea Costache PC DA
117. Mircovici Niculae Minoritati DA
118. Mitrea Manuela PSD DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Moldovan Emil Radu PSD DA
124. Momanu Corneliu PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nedelcu Gabriela PSD DA
131. Nica Dan PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu - DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oancea Viorel PD-L DA
136. Oltean Ioan PD-L DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
139. Petrea Constantin PD-L DA
140. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
141. Plăiașu Gabriel PNL DA
142. Podgorean Radu PSD DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Nicolae PNL DA
145. Popescu Corneliu PD-L DA
146. Popescu Ionica Constanța PC DA
147. Preda Cezar-Florin PD-L DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
149. Pupeză Viorel PC DA
150. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
151. Pușcaș Vasile PSD DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Radan Mihai Minoritati DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Liviu Alin PSD DA
159. Rusu Valentin PD-L DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PD-L DA
162. Sasu Ion PRM DA
163. Săniuță Marian-Florian PSD DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Sirețeanu Mihail PSD DA
166. Sóki Béla UDMR DA
167. Soporan Vasile Filip PSD DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD DA
170. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
171. Stănescu Cristian PRM DA
172. Stoica Ion PD-L DA
173. Străchinaru Petre PD-L DA
174. Strungă Emil PNL DA
175. Șandru Marcela Lavinia - DA
176. Știucă Alecsandru PSD DA
177. Tabără Valeriu PD-L DA
178. Tămagă Constantin PSD DA
179. Tănăsescu Tudor PSD DA
180. Timar Liviu PSD DA
181. Todoran Pavel PSD DA
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toma Horia-Victor PNL DA
184. Turc Ioan PNL DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ujeniuc Dragoș PNL DA
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Vainer Aurel Minoritati DA
190. Varga Attila UDMR DA
191. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
192. Vasile Aurelia PSD DA
193. Vladu Iulian PD-L DA
194. Voicu Cătălin PSD DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 9:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro