Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:49

Subiect vot: Vot final
PL 475/2008 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Ungare privind regimul juridic al mormintelor ungare de război din România și al mormintelor române de război din Republica Ungară, semnat la București la 6 martie 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 70 28 13 42 15 10 15 9
- voturi pentru (DA):198 68 28 13 42 15 10 13 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Băluț Lucian PSD DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati -
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Burnei Ion PSD DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
40. Călian Petru PD-L DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PC DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
75. Hanganu Romeo Octavian - DA
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC DA
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
89. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Lificiu Petru PD-L DA
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Meir Nati - DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mitrea Manuela PSD DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolae Alexandri PNL DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu - DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oancea Viorel PD-L DA
136. Oltean Ioan PD-L DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
139. Petrea Constantin PD-L DA
140. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
141. Plăiașu Gabriel PNL DA
142. Podgorean Radu PSD DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Nicolae PNL DA
145. Popescu Corneliu PD-L DA
146. Popescu Ionica Constanța PC DA
147. Preda Cezar-Florin PD-L DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
149. Pupeză Viorel PC DA
150. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
151. Pușcaș Vasile PSD DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Radan Mihai Minoritati DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Liviu Alin PSD DA
159. Rusu Valentin PD-L DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PD-L DA
162. Sasu Ion PRM DA
163. Săniuță Marian-Florian PSD DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Sirețeanu Mihail PSD DA
166. Sóki Béla UDMR DA
167. Soporan Vasile Filip PSD DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
172. Stănescu Cristian PRM DA
173. Stoica Ion PD-L DA
174. Străchinaru Petre PD-L DA
175. Strungă Emil PNL DA
176. Șandru Marcela Lavinia - DA
177. Știucă Alecsandru PSD DA
178. Tabără Valeriu PD-L DA
179. Tămagă Constantin PSD DA
180. Tănăsescu Tudor PSD DA
181. Tărniceru Petru PSD DA
182. Timar Liviu PSD DA
183. Todoran Pavel PSD DA
184. Toma Florentina Marilena PSD DA
185. Toma Horia-Victor PNL DA
186. Turc Ioan PNL DA
187. Țundrea Ioan PC DA
188. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
189. Ujeniuc Dragoș PNL DA
190. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
191. Vainer Aurel Minoritati DA
192. Varga Attila UDMR DA
193. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
194. Vasile Aurelia PSD DA
195. Vladu Iulian PD-L DA
196. Voicu Cătălin PSD DA
197. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
198. Voinea Florea PSD DA
199. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
200. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
201. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 17:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro