Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
PL 483/2008 pentru modificarea și completarea art.45 din Legea nr.446/2006 privind pregătirea populației pentru apărare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 64 27 12 41 14 8 15 9
- voturi pentru (DA):184 63 27 8 41 14 8 15 8
- voturi împotrivă (NU):4 - - 4 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitrescu Liana Minoritati DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Eserghep Gelil PC DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
64. Georgescu Filip PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
71. Hellvig Eduard Raul PNL DA
72. Hogea Vlad Gabriel PC DA
73. Hoinaru Marian PD-L DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L DA
76. Ignat Miron Minoritati DA
77. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
78. Ionescu Daniel PD-L DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
81. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
82. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
83. Kelemen Hunor UDMR DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
89. Lificiu Petru PD-L DA
90. Liga Dănuț PD-L DA
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Magheru Paul PRM DA
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Manta Pantelimon PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Martin Eduard-Stelian PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Meir Nati - DA
102. Merce Ilie PRM DA
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Micula Cătălin PNL DA
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PC DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mitrea Manuela PSD DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
113. Moisoiu Adrian PRM NU
114. Moldovan Emil Radu PSD DA
115. Momanu Corneliu PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nedelcu Gabriela PSD DA
122. Nica Dan PSD DA
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu - DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oancea Viorel PD-L DA
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
133. Plăiașu Gabriel PNL DA
134. Podgorean Radu PSD DA
135. Pop Claudiu Adrian PSD -
136. Popa Nicolae PNL DA
137. Preda Cezar-Florin PD-L DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Radan Mihai Minoritati DA
144. Rădulescu Cristian PD-L DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rus Ioan Aurel PRM NU
148. Rusu Liviu Alin PSD DA
149. Rusu Valentin PD-L DA
150. Sanda Victor PSD DA
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Sirețeanu Mihail PSD DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Soporan Vasile Filip PSD DA
158. Stan Ioan PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
161. Stănescu Cristian PRM DA
162. Stoica Ion PD-L DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Știucă Alecsandru PSD DA
167. Tabără Valeriu PD-L DA
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Tănăsescu Tudor PSD DA
170. Tărniceru Petru PSD DA
171. Timar Liviu PSD DA
172. Todoran Pavel PSD DA
173. Toma Florentina Marilena PSD DA
174. Toma Horia-Victor PNL DA
175. Turc Ioan PNL DA
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Vainer Aurel Minoritati DA
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vladu Iulian PD-L DA
185. Voicu Cătălin PSD DA
186. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
189. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro