Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:22

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-36
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 102/2008 privind modificarea Legii nr.82/1998 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 43/1997 privind regimul juridic al drumurilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 58 41 11 45 11 12 12 3
- voturi pentru (DA):120 1 41 9 45 11 - 12 1
- voturi împotrivă (NU):71 57 - 1 - - 12 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Chiper Gheorghe PSD NU
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC NU
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Cocrea Olguța - NU
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD NU
54. Diaconescu Renică PSD NU
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Ehling Elena PSD NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC NU
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC NU
79. Godja Petru PSD NU
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC NU
85. Hoinaru Marian PD-L DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Iordache Florin PSD NU
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iriza Marius PRM DA
93. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD NU
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD NU
104. Martin Eduard-Stelian PSD NU
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mazăre Alexandru PSD NU
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD NU
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PC NU
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Mitrea Miron Tudor PSD DA
121. Mînzînă Ion PC NU
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD NU
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
126. Nassar Rodica PSD NU
127. Năstase Adrian PSD NU
128. Nechita Aurel PSD NU
129. Nica Dan PSD NU
130. Nicolae Alexandri PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD NU
132. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
133. Nosa Iuliu PSD NU
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Pascu Bogdan PC NU
137. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
138. Păun Nicolae Minoritati DA
139. Petrea Constantin PD-L DA
140. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
141. Plăiașu Gabriel PNL DA
142. Podgorean Radu PSD NU
143. Ponta Victor-Viorel PSD NU
144. Popa Cornel PNL DA
145. Popa Daniela PC NU
146. Popescu Corneliu PD-L DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Rădulescu Cristian PD-L DA
149. Rogin Marius PD-L DA
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
152. Rusu Valentin PD-L DA
153. Sanda Victor PSD NU
154. Sandu Gabriel PD-L DA
155. Sasu Ion PRM DA
156. Săpunaru Nini PNL DA
157. Sârb Gheorghe PD-L DA
158. Sârbu Marian PSD NU
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
163. Stănescu Cristian PRM NU
164. Stoica Ion PD-L DA
165. Străchinaru Petre PD-L DA
166. Strungă Emil PNL DA
167. Szekely Levente Csaba UDMR DA
168. Șandru Marcela Lavinia - -
169. Știrbeț Cornel PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD NU
171. Tănăsescu Tudor PSD NU
172. Tărniceru Petru PSD NU
173. Timiș Ioan PNL DA
174. Toma Horia-Victor PNL DA
175. Tudor Constantin PD-L DA
176. Tudose Mihai PSD NU
177. Turc Ioan PNL DA
178. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
179. Ujeniuc Dragoș PNL DA
180. Ungureanu Petre PD-L DA
181. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
182. Ursărescu Dorinel PNL DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Varga Attila UDMR DA
185. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
186. Vasile Aurelia PSD NU
187. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
188. Vladu Iulian PD-L DA
189. Vlădoiu Aurel PSD NU
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
191. Voinea Florea PSD NU
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 14:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro