Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-37
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 186/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr. 265/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr. 38/2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 57 40 12 44 10 12 12 3
- voturi pentru (DA):179 51 40 12 43 10 10 10 3
- voturi împotrivă (NU):6 5 - - - - - 1 -
- abțineri:4 1 - - 1 - 2 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC Abținere
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD Abținere
61. Ehling Elena PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD NU
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC DA
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilie Cristian PD-L DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Manolescu Oana Minoritati -
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD NU
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
109. Mătușa Tudor PRM DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Mînzînă Ion PC DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nica Dan PSD DA
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oltean Ioan PD-L DA
133. Ovidenie Costel - DA
134. Pascu Bogdan PC DA
135. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
136. Păun Nicolae Minoritati NU
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Ponta Victor-Viorel PSD DA
142. Popa Cornel PNL DA
143. Popa Daniela PC DA
144. Popescu Corneliu PD-L DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Rusu Valentin PD-L DA
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM DA
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Sârbu Marian PSD DA
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
160. Stănescu Cristian PRM DA
161. Stoica Ion PD-L DA
162. Străchinaru Petre PD-L DA
163. Strungă Emil PNL DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Știrbeț Cornel PD-L DA
167. Tămagă Constantin PSD DA
168. Tănăsescu Tudor PSD DA
169. Tărniceru Petru PSD DA
170. Timiș Ioan PNL DA
171. Toma Horia-Victor PNL DA
172. Tudor Constantin PD-L DA
173. Tudose Mihai PSD DA
174. Turc Ioan PNL DA
175. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
176. Ujeniuc Dragoș PNL DA
177. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
178. Ursărescu Dorinel PNL DA
179. Vainer Aurel Minoritati DA
180. Varga Attila UDMR DA
181. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
182. Vasile Aurelia PSD DA
183. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
184. Vladu Iulian PD-L DA
185. Vlădoiu Aurel PSD DA
186. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
187. Voinea Florea PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
189. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 21:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro