Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-38
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 280/2008 pentru modificarea și completarea art.15 alin.(1) din Legea nr.346/2004 privind stimularea înființării și dezvoltării întreprinderilor mici și mijlocii
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:191 58 41 11 44 11 11 12 3
- voturi pentru (DA):66 3 40 5 - 11 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):116 51 - 6 43 - 11 3 2
- abțineri:6 2 1 - - - - 3 -
- nu au votat:3 2 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Bleotu Vasile PSD NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L NU
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
37. Călian Petru PD-L NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L NU
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
60. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Ehling Elena PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati NU
68. Florea Damian PC NU
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L NU
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC NU
78. Godja Petru PSD NU
79. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Hellvig Eduard Raul PNL DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hogea Vlad Gabriel PC NU
84. Hoinaru Marian PD-L NU
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ignat Miron Minoritati Abținere
88. Ilie Cristian PD-L NU
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
91. Iriza Marius PRM NU
92. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Lificiu Petru PD-L NU
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD NU
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD NU
103. Martin Eduard-Stelian PSD NU
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
109. Mătușa Tudor PRM NU
110. Merce Ilie PRM NU
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD NU
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC NU
116. Mircovici Niculae Minoritati NU
117. Mironescu Laurențiu PD-L NU
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Mînzînă Ion PC NU
120. Mocanu Alexandru PD-L NU
121. Momanu Corneliu PD-L NU
122. Munteanu Ioan PSD NU
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
124. Nassar Rodica PSD NU
125. Năstase Adrian PSD NU
126. Nechita Aurel PSD NU
127. Nica Dan PSD NU
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Oancea Viorel PD-L NU
133. Oprea Gabriel PSD NU
134. Ovidenie Costel - DA
135. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
136. Păun Nicolae Minoritati DA
137. Petrea Constantin PD-L NU
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD NU
141. Ponta Victor-Viorel PSD NU
142. Popa Cornel PNL DA
143. Popa Daniela PC NU
144. Popescu Corneliu PD-L NU
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Rădulescu Cristian PD-L NU
148. Rogin Marius PD-L NU
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
150. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
151. Rusu Valentin PD-L NU
152. Sandu Gabriel PD-L NU
153. Sasu Ion PRM DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L NU
156. Sârbu Marian PSD NU
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
161. Stănescu Cristian PRM NU
162. Stoica Ion PD-L NU
163. Strungă Emil PNL DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Șandru Marcela Lavinia - NU
166. Știrbeț Cornel PD-L NU
167. Tămagă Constantin PSD NU
168. Tănăsescu Tudor PSD NU
169. Tărniceru Petru PSD NU
170. Timiș Ioan PNL DA
171. Toma Horia-Victor PNL DA
172. Tudor Constantin PD-L NU
173. Tudose Mihai PSD NU
174. Turc Ioan PNL DA
175. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
176. Ujeniuc Dragoș PNL DA
177. Ungureanu Petre PD-L NU
178. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
179. Ursărescu Dorinel PNL DA
180. Vainer Aurel Minoritati NU
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
183. Vasile Aurelia PSD NU
184. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
185. Vladu Iulian PD-L NU
186. Vlădoiu Aurel PSD NU
187. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
188. Voinea Florea PSD NU
189. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
190. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 14:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro