Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:24

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-39
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 413/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.92/2007 a serviciilor de transport public local
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 57 41 11 45 12 12 12 4
- voturi pentru (DA):189 54 41 9 45 12 12 12 4
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Ehling Elena PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Hanganu Romeo Octavian - DA
81. Hellvig Eduard Raul PNL DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hogea Vlad Gabriel PC DA
84. Hoinaru Marian PD-L DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM -
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Iordache Florin PSD -
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iriza Marius PRM Abținere
93. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
97. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
98. Lificiu Petru PD-L DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Micle Ioan Radu PNL DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PC DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Mitrea Miron Tudor PSD DA
121. Mînzînă Ion PC DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolae Alexandri PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Oprea Gabriel PSD DA
136. Ovidenie Costel - DA
137. Pascu Bogdan PC DA
138. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
139. Păun Nicolae Minoritati DA
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
142. Plăiașu Gabriel PNL DA
143. Podgorean Radu PSD DA
144. Ponta Victor-Viorel PSD DA
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popescu Corneliu PD-L DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Rădulescu Cristian PD-L DA
150. Rogin Marius PD-L DA
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Rusu Valentin PD-L DA
154. Sandu Gabriel PD-L DA
155. Sasu Ion PRM DA
156. Săpunaru Nini PNL DA
157. Sârb Gheorghe PD-L DA
158. Sârbu Marian PSD DA
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
163. Stoica Ion PD-L DA
164. Străchinaru Petre PD-L DA
165. Strungă Emil PNL DA
166. Szekely Levente Csaba UDMR DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știrbeț Cornel PD-L DA
169. Tămagă Constantin PSD DA
170. Tănăsescu Tudor PSD DA
171. Tărniceru Petru PSD DA
172. Teodorescu George Alin PSD DA
173. Timiș Ioan PNL DA
174. Toma Horia-Victor PNL DA
175. Tudose Mihai PSD DA
176. Turc Ioan PNL DA
177. Turcan Raluca PD-L DA
178. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
179. Ujeniuc Dragoș PNL DA
180. Ungureanu Petre PD-L DA
181. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
182. Ursărescu Dorinel PNL DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Varga Attila UDMR DA
185. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vladu Iulian PD-L DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
193. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro