Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:27

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-45
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 329/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.76/2002, privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă, publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr.103 din 06/02/2002
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:189 57 39 12 44 11 10 12 4
- voturi pentru (DA):176 52 39 11 42 11 8 10 3
- voturi împotrivă (NU):6 1 - - 2 - 2 1 -
- abțineri:5 2 - 1 - - - 1 1
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC NU
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD Abținere
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L NU
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Renică PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Ehling Elena PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Godja Petru PSD DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC DA
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilie Cristian PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Iriza Marius PRM DA
89. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
93. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Luchian Ion PNL DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Mazăre Alexandru PSD DA
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
108. Merce Ilie PRM DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Micle Ioan Radu PNL DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihalache Sorin Dan PSD DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PC DA
115. Mircovici Niculae Minoritati DA
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Mînzînă Ion PC DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Momanu Corneliu PD-L DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nica Dan PSD DA
127. Nicolae Alexandri PNL DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oltean Ioan PD-L DA
132. Ovidenie Costel - DA
133. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
134. Păun Nicolae Minoritati DA
135. Petrea Constantin PD-L DA
136. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
137. Plăiașu Gabriel PNL DA
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Ponta Victor-Viorel PSD DA
140. Popa Cornel PNL DA
141. Popa Daniela PC DA
142. Popescu Corneliu PD-L DA
143. Pupeză Viorel PC DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
148. Rusu Valentin PD-L DA
149. Sandu Gabriel PD-L DA
150. Sasu Ion PRM DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Sârbu Marian PSD DA
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
158. Stănescu Cristian PRM DA
159. Stoica Ion PD-L DA
160. Străchinaru Petre PD-L DA
161. Strungă Emil PNL DA
162. Szekely Levente Csaba UDMR DA
163. Șandru Marcela Lavinia - DA
164. Știrbeț Cornel PD-L DA
165. Tămagă Constantin PSD DA
166. Tănăsescu Tudor PSD DA
167. Tărniceru Petru PSD DA
168. Teodorescu George Alin PSD DA
169. Timiș Ioan PNL DA
170. Todoran Pavel PSD DA
171. Toma Horia-Victor PNL DA
172. Tudor Constantin PD-L DA
173. Tudose Mihai PSD -
174. Turc Ioan PNL DA
175. Turcan Raluca PD-L DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Petre PD-L DA
179. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
180. Ursărescu Dorinel PNL DA
181. Vainer Aurel Minoritati DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vladu Iulian PD-L DA
185. Vlădoiu Aurel PSD DA
186. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
187. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
188. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 21:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro