Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:32

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-53
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 418/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 54 39 8 39 11 11 10 4
- voturi pentru (DA):168 49 39 6 39 11 11 10 3
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - - 1
- nu au votat:3 2 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Bușoi Diana Maria PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM -
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciontu Corneliu PC DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Ehling Elena PSD -
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Fenechiu Relu PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Godja Petru PSD NU
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC DA
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
89. Lificiu Petru PD-L DA
90. Luchian Ion PNL DA
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Martin Eduard-Stelian PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
109. Mircea Costache PC DA
110. Mircovici Niculae Minoritati DA
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Mitrea Miron Tudor PSD DA
113. Momanu Corneliu PD-L DA
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Năstase Adrian PSD DA
118. Nechita Aurel PSD DA
119. Nica Dan PSD DA
120. Nicolae Alexandri PNL DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oltean Ioan PD-L DA
125. Ovidenie Costel - DA
126. Pascu Bogdan PC DA
127. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
128. Plăiașu Gabriel PNL DA
129. Podgorean Radu PSD DA
130. Ponta Victor-Viorel PSD DA
131. Popa Cornel PNL DA
132. Popa Daniela PC DA
133. Popescu Corneliu PD-L DA
134. Pupeză Viorel PC DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL DA
136. Rădulescu Cristian PD-L DA
137. Rogin Marius PD-L DA
138. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
139. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
140. Rusu Valentin PD-L DA
141. Sandu Gabriel PD-L DA
142. Sasu Ion PRM DA
143. Săpunaru Nini PNL DA
144. Sârb Gheorghe PD-L DA
145. Sârbu Marian PSD -
146. Scutaru Adrian George PNL DA
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Sóki Béla UDMR DA
149. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
150. Stoica Ion PD-L DA
151. Străchinaru Petre PD-L DA
152. Strungă Emil PNL DA
153. Szekely Levente Csaba UDMR DA
154. Șandru Marcela Lavinia - DA
155. Știrbeț Cornel PD-L DA
156. Tămagă Constantin PSD DA
157. Tănăsescu Tudor PSD DA
158. Timiș Ioan PNL DA
159. Todoran Pavel PSD DA
160. Toma Horia-Victor PNL DA
161. Tudor Constantin PD-L DA
162. Turc Ioan PNL DA
163. Turcan Raluca PD-L DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Petre PD-L DA
167. Ursărescu Dorinel PNL DA
168. Varga Attila UDMR DA
169. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
170. Vasile Aurelia PSD DA
171. Vladu Iulian PD-L DA
172. Vlădoiu Aurel PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
174. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
175. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 12:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro