Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:34

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-54
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 420/2008 privind înlocuirea tichetelor de masă cu contravaloarea lor, prin virament pe carduri de masă
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:183 56 40 8 42 11 12 10 4
- voturi pentru (DA):68 3 38 8 3 11 1 3 1
- voturi împotrivă (NU):67 19 - - 37 - 6 4 1
- abțineri:44 33 1 - 1 - 5 3 1
- nu au votat:4 1 1 - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC Abținere
8. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bejinariu Eugen PSD Abținere
15. Bentu Dumitru PSD Abținere
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
23. Brînzan Ovidiu PSD Abținere
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD Abținere
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
28. Burnei Ion PSD NU
29. Bușoi Diana Maria PD-L NU
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călian Petru PD-L NU
36. Călin Ion PSD Abținere
37. Chiper Gheorghe PSD Abținere
38. Chiș Filonaș PSD Abținere
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - NU
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
51. Diaconescu Renică PSD Abținere
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
57. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
58. Dumitriu Mihai PSD Abținere
59. Ehling Elena PSD Abținere
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Damian PC NU
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L NU
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
71. Georgescu Filip PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Glăvan Ștefan PC NU
75. Godja Petru PSD NU
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD Abținere
78. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
79. Hellvig Eduard Raul PNL -
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel PC NU
82. Hoinaru Marian PD-L NU
83. Iancu Iulian PSD -
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ignat Miron Minoritati Abținere
87. Iordache Florin PSD Abținere
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L -
89. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
93. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD Abținere
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Mazăre Alexandru PSD NU
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD Abținere
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC NU
113. Mircovici Niculae Minoritati NU
114. Mironescu Laurențiu PD-L NU
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Momanu Corneliu PD-L NU
117. Munteanu Ioan PSD Abținere
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD Abținere
120. Năstase Adrian PSD NU
121. Nechita Aurel PSD Abținere
122. Nica Dan PSD Abținere
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
126. Nosa Iuliu PSD Abținere
127. Oancea Viorel PD-L NU
128. Oltean Ioan PD-L NU
129. Ovidenie Costel - DA
130. Pascu Bogdan PC Abținere
131. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
132. Petrea Constantin PD-L NU
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD Abținere
136. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC Abținere
139. Popescu Corneliu PD-L NU
140. Pupeză Viorel PC NU
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Rădulescu Cristian PD-L NU
143. Rogin Marius PD-L NU
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
145. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
146. Rusu Valentin PD-L NU
147. Sandu Gabriel PD-L NU
148. Sasu Ion PRM DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L NU
151. Sârbu Marian PSD NU
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
156. Stoica Ion PD-L NU
157. Străchinaru Petre PD-L NU
158. Strungă Emil PNL DA
159. Szekely Levente Csaba UDMR DA
160. Șandru Marcela Lavinia - -
161. Știrbeț Cornel PD-L NU
162. Tămagă Constantin PSD NU
163. Tănăsescu Tudor PSD NU
164. Tărniceru Petru PSD Abținere
165. Timiș Ioan PNL DA
166. Todoran Pavel PSD NU
167. Toma Horia-Victor PNL DA
168. Tudor Constantin PD-L NU
169. Turc Ioan PNL DA
170. Turcan Raluca PD-L NU
171. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
172. Ujeniuc Dragoș PNL DA
173. Ungureanu Petre PD-L NU
174. Ursărescu Dorinel PNL DA
175. Varga Attila UDMR DA
176. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
177. Vasile Aurelia PSD Abținere
178. Vladu Iulian PD-L NU
179. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
180. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
181. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
182. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere
183. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 22:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro