Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:36

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-57
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 480/2007 privind transformarea cazărmilor dezafectate ale Ministerului Apărării în cămine studențești
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:185 56 41 10 40 13 12 10 3
- voturi pentru (DA):103 4 40 2 34 12 1 9 1
- voturi împotrivă (NU):75 50 - 7 4 1 10 1 2
- abțineri:3 1 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:4 1 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L -
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
49. Cocrea Olguța - NU
50. Constantinescu Anca PD-L NU
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD NU
54. Diaconescu Renică PSD NU
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
60. Dumitriu Mihai PSD NU
61. Ehling Elena PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM NU
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC NU
77. Godja Petru PSD NU
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD NU
80. Hellvig Eduard Raul PNL -
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC NU
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ignat Miron Minoritati NU
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
93. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD NU
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD -
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Mazăre Alexandru PSD NU
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
108. Merce Ilie PRM NU
109. Micle Ioan Radu PNL DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD NU
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PC NU
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Momanu Corneliu PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD NU
122. Nechita Aurel PSD NU
123. Nica Dan PSD NU
124. Nicolae Alexandri PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Pascu Bogdan PC NU
131. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD NU
136. Ponta Victor-Viorel PSD NU
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC NU
139. Popescu Corneliu PD-L NU
140. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
141. Pupeză Viorel PC DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
145. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sandu Gabriel PD-L DA
148. Sasu Ion PRM NU
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Sârbu Marian PSD NU
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
156. Stoica Ion PD-L NU
157. Străchinaru Petre PD-L DA
158. Strungă Emil PNL DA
159. Szekely Levente Csaba UDMR DA
160. Șandru Marcela Lavinia - NU
161. Știrbeț Cornel PD-L -
162. Tămagă Constantin PSD NU
163. Tănăsescu Tudor PSD NU
164. Tărniceru Petru PSD NU
165. Timiș Ioan PNL DA
166. Todoran Pavel PSD NU
167. Toma Horia-Victor PNL DA
168. Tudor Constantin PD-L DA
169. Turc Ioan PNL DA
170. Turcan Raluca PD-L DA
171. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
172. Ujeniuc Dragoș PNL DA
173. Ungureanu Petre PD-L DA
174. Ursărescu Dorinel PNL DA
175. Vainer Aurel Minoritati DA
176. Varga Attila UDMR DA
177. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
178. Vasile Aurelia PSD NU
179. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
180. Vladu Iulian PD-L DA
181. Vlădoiu Aurel PSD NU
182. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
183. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
184. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 23:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro