Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-89
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 216/2008 pentru completarea art.2 al Legii nr. 146/1997 privind taxele judiciare de timbru
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 56 34 9 39 13 10 9 4
- voturi pentru (DA):93 2 34 8 37 3 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):73 51 - 1 - 10 10 - 1
- abțineri:6 2 - - 2 - - 1 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC NU
6. Antal István UDMR NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD NU
51. Diaconescu Renică PSD NU
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Ehling Elena PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Glăvan Ștefan PC NU
73. Godja Petru PSD NU
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD NU
76. Gușă Cozmin Horea - Abținere
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel PC NU
79. Hoinaru Marian PD-L DA
80. Hrebenciuc Viorel PSD NU
81. Iancu Iulian PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kerekes Károly UDMR NU
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
91. Macaleți Costică PSD NU
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD NU
95. Martin Eduard-Stelian PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR NU
98. Mazăre Alexandru PSD NU
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
103. Micle Ioan Radu PNL DA
104. Micula Cătălin PNL DA
105. Mihalache Sorin Dan PSD NU
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PC NU
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD NU
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD NU
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
113. Nassar Rodica PSD NU
114. Năstase Adrian PSD NU
115. Nechita Aurel PSD NU
116. Nica Dan PSD NU
117. Nicolicea Eugen PSD NU
118. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Ovidenie Costel - NU
122. Pascu Bogdan PC NU
123. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
124. Petrea Constantin PD-L DA
125. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
126. Plăiașu Gabriel PNL DA
127. Ponta Victor-Viorel PSD NU
128. Popa Cornel PNL DA
129. Popa Daniela PC NU
130. Popescu Corneliu PD-L DA
131. Pupeză Viorel PC NU
132. Pușcă Mircea Valer PNL DA
133. Rădulescu Cristian PD-L DA
134. Rogin Marius PD-L DA
135. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
136. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
137. Rusu Valentin PD-L DA
138. Sandu Gabriel PD-L DA
139. Sasu Ion PRM DA
140. Săpunaru Nini PNL DA
141. Sârb Gheorghe PD-L DA
142. Sârbu Marian PSD NU
143. Scutaru Adrian George PNL DA
144. Seres Dénes UDMR NU
145. Sóki Béla UDMR NU
146. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
147. Stoica Ion PD-L Abținere
148. Străchinaru Petre PD-L DA
149. Strungă Emil PNL DA
150. Szekely Levente Csaba UDMR NU
151. Șandru Marcela Lavinia - -
152. Știrbeț Cornel PD-L DA
153. Tămagă Constantin PSD NU
154. Tănăsescu Tudor PSD NU
155. Tărniceru Petru PSD NU
156. Todoran Pavel PSD NU
157. Toma Horia-Victor PNL DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L DA
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD NU
168. Vladu Iulian PD-L DA
169. Vlădoiu Aurel PSD NU
170. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
171. Voinea Florea PSD NU
172. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
173. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 22:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro