Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-116
Subiect vot: Vot final
PL 206/2008 privind unele măsuri speciale pentru reglementarea avansului rest de justificat, precum și pentru efectuarea recepției în fază unică a lucrărilor de construcții și a instalațiilor aferente acestora la obiectivul de investiții Palatul Parlamentului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:150 48 35 8 26 10 8 10 5
- voturi pentru (DA):144 47 34 7 24 9 8 10 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:4 1 1 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Baban Ștefan PRM DA
7. Barbu Gheorghe PD-L DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
9. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
10. Bentu Dumitru PSD DA
11. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
12. Bleotu Vasile PSD DA
13. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Brînzan Ovidiu PSD DA
17. Buciu Angela PRM DA
18. Buda Daniel PD-L DA
19. Buda Ioan PSD DA
20. Burnei Ion PSD DA
21. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cliveti Minodora PSD DA
29. Cocrea Olguța - DA
30. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
31. Cristea Ioan PNL DA
32. Cutean Vasile Emilian PSD DA
33. Dobre Traian PNL DA
34. Dorneanu Valer PSD DA
35. Dragomir Dumitru - DA
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
38. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
39. Dumitriu Mihai PSD DA
40. Ehling Elena PSD DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Faina Constantin PNL -
43. Fenechiu Relu PNL DA
44. Firczak Gheorghe Minoritati DA
45. Florea Damian PC DA
46. Fuia Stelian PD-L DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Gabor Gheorghe PNL DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gerea Andrei Dominic PNL DA
51. Ghișe Ioan PNL DA
52. Glăvan Ștefan PC DA
53. Grosaru Mircea Minoritati DA
54. Gubandru Aurel PSD DA
55. Gușă Cozmin Horea - DA
56. Hellvig Eduard Raul PNL DA
57. Hogea Vlad Gabriel PC DA
58. Hoinaru Marian PD-L DA
59. Iancu Iulian PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Ifrim Mircea PRM DA
62. Iordache Florin PSD DA
63. Kerekes Károly UDMR DA
64. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
65. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
66. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
67. Lificiu Petru PD-L DA
68. Luchian Ion PNL DA
69. Macaleți Costică PSD DA
70. Manolescu Oana Minoritati DA
71. Manta Pantelimon PNL DA
72. Marin Constantin PSD DA
73. Martin Eduard-Stelian PSD DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR -
75. Máté András-Levente UDMR DA
76. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
77. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
78. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
79. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
80. Micle Ioan Radu PNL DA
81. Micula Cătălin PNL DA
82. Mihalache Sorin Dan PSD DA
83. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
84. Mircea Costache PC DA
85. Momanu Corneliu PD-L Abținere
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
88. Nassar Rodica PSD DA
89. Năstase Adrian PSD DA
90. Nechita Aurel PSD DA
91. Nica Dan PSD DA
92. Nicolae Alexandri PNL DA
93. Nicolicea Eugen PSD DA
94. Nosa Iuliu PSD -
95. Oltean Ioan PD-L DA
96. Ovidenie Costel - DA
97. Pascu Bogdan PC DA
98. Păun Nicolae Minoritati DA
99. Petrea Constantin PD-L DA
100. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
101. Plăiașu Gabriel PNL DA
102. Podgorean Radu PSD DA
103. Ponta Victor-Viorel PSD DA
104. Popa Cornel PNL DA
105. Popa Daniela PC DA
106. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
107. Pușcă Mircea Valer PNL DA
108. Rădulescu Cristian PD-L DA
109. Rogin Marius PD-L DA
110. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
111. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
112. Rusu Valentin PD-L DA
113. Sanda Victor PSD DA
114. Sandu Gabriel PD-L -
115. Sasu Ion PRM DA
116. Săpunaru Nini PNL DA
117. Sârbu Marian PSD DA
118. Scutaru Adrian George PNL DA
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Sóki Béla UDMR DA
121. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
122. Stoica Ion PD-L DA
123. Străchinaru Petre PD-L DA
124. Szekely Levente Csaba UDMR DA
125. Șandru Marcela Lavinia - DA
126. Știrbeț Cornel PD-L DA
127. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
128. Tămagă Constantin PSD DA
129. Tănăsescu Tudor PSD DA
130. Tărniceru Petru PSD DA
131. Timiș Ioan PNL DA
132. Todoran Pavel PSD DA
133. Toma Horia-Victor PNL DA
134. Tudor Constantin PD-L DA
135. Tudose Mihai PSD DA
136. Turc Ioan PNL DA
137. Turcan Raluca PD-L DA
138. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
139. Ujeniuc Dragoș PNL DA
140. Ursărescu Dorinel PNL DA
141. Vainer Aurel Minoritati DA
142. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
143. Vasile Aurelia PSD DA
144. Vladu Iulian PD-L DA
145. Vlădoiu Aurel PSD DA
146. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
147. Voinea Florea PSD DA
148. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
149. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 1:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro