Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:19

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre privind contul de execuție a bugetului Camerei Deputaților pe anul 2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:170 55 38 9 31 12 10 10 5
- voturi pentru (DA):130 52 36 8 1 12 9 9 3
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - 2 - - - -
- abțineri:33 2 1 - 28 - 1 - 1
- nu au votat:4 1 - 1 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Ardelean Lia PC DA
4. Avram Dumitru PRM -
5. Baban Ștefan PRM DA
6. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
7. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
8. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
9. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
13. Bleotu Vasile PSD DA
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
18. Brînzan Ovidiu PSD DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L Abținere
21. Buda Ioan PSD DA
22. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L Abținere
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
27. Călian Petru PD-L Abținere
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
33. Ciontu Corneliu PC DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Cliveti Minodora PSD DA
36. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
39. Cristea Ioan PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Diaconescu Renică PSD DA
42. Dobre Traian PNL DA
43. Dorneanu Valer PSD DA
44. Dragomir Dumitru - DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
47. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Ehling Elena PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PNL DA
52. Fenechiu Relu PNL DA
53. Firczak Gheorghe Minoritati DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Fuia Stelian PD-L Abținere
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gerea Andrei Dominic PNL DA
61. Ghișe Ioan PNL DA
62. Glăvan Ștefan PC DA
63. Godja Petru PSD DA
64. Grosaru Mircea Minoritati DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Gușă Cozmin Horea - Abținere
67. Hellvig Eduard Raul PNL DA
68. Hogea Vlad Gabriel PC DA
69. Hoinaru Marian PD-L Abținere
70. Hrebenciuc Viorel PSD DA
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Kerekes Károly UDMR DA
76. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
79. Lificiu Petru PD-L Abținere
80. Liga Dănuț PD-L Abținere
81. Luchian Ion PNL NU
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Manolescu Oana Minoritati DA
84. Marin Constantin PSD DA
85. Martin Eduard-Stelian PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Cătălin Lucian PSD DA
89. Mazăre Alexandru PSD DA
90. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
91. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
92. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
93. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
95. Micle Ioan Radu PNL DA
96. Micula Cătălin PNL DA
97. Mihalache Sorin Dan PSD DA
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL Abținere
99. Mircea Costache PC DA
100. Momanu Corneliu PD-L NU
101. Munteanu Ioan PSD Abținere
102. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
103. Nassar Rodica PSD DA
104. Năstase Adrian PSD DA
105. Nechita Aurel PSD DA
106. Nica Dan PSD DA
107. Nicolae Alexandri PNL DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Oltean Ioan PD-L Abținere
112. Oprea Gabriel PSD DA
113. Ovidenie Costel - DA
114. Pascu Bogdan PC Abținere
115. Păun Nicolae Minoritati DA
116. Petrea Constantin PD-L Abținere
117. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
118. Plăiașu Gabriel PNL DA
119. Podgorean Radu PSD DA
120. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
121. Popa Cornel PNL DA
122. Popa Daniela PC DA
123. Popescu Corneliu PD-L Abținere
124. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
125. Pupeză Viorel PC DA
126. Pușcă Mircea Valer PNL DA
127. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
128. Rogin Marius PD-L Abținere
129. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
130. Rus Ioan Aurel PRM DA
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Rusu Valentin PD-L Abținere
133. Sanda Victor PSD DA
134. Sandu Gabriel PD-L Abținere
135. Sasu Ion PRM DA
136. Săpunaru Nini PNL DA
137. Sârbu Marian PSD DA
138. Scutaru Adrian George PNL DA
139. Seres Dénes UDMR DA
140. Sóki Béla UDMR DA
141. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
142. Stoica Ion PD-L Abținere
143. Străchinaru Petre PD-L Abținere
144. Strungă Emil PNL DA
145. Szekely Levente Csaba UDMR DA
146. Șandru Marcela Lavinia - -
147. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
148. Tămagă Constantin PSD DA
149. Tănăsescu Tudor PSD DA
150. Timiș Ioan PNL DA
151. Todoran Pavel PSD DA
152. Toma Horia-Victor PNL DA
153. Tudor Constantin PD-L Abținere
154. Tudose Mihai PSD DA
155. Turc Ioan PNL DA
156. Turcan Raluca PD-L Abținere
157. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
158. Ujeniuc Dragoș PNL DA
159. Ungureanu Petre PD-L NU
160. Ursărescu Dorinel PNL DA
161. Vainer Aurel Minoritati DA
162. Varga Attila UDMR DA
163. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
164. Vasile Aurelia PSD DA
165. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
166. Vladu Iulian PD-L Abținere
167. Vlădoiu Aurel PSD DA
168. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
169. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 9:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro