Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:19

Subiect vot: Desemnarea a doi deputați în calitate de reprezentanți ai Camerei Deputaților pentru Grupul de lucru inter-parlamentar al Dimensiunii Parlamentare a Procesului de cooperare în Europa de Sud-Est
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 58 38 9 33 12 9 10 5
- voturi pentru (DA):171 58 38 9 32 12 8 10 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Buda Ioan PSD DA
24. Burnei Ion PSD DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciontu Corneliu PC DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Marin PRM DA
45. Diaconescu Renică PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Dumitru - Abținere
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fenechiu Relu PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Glăvan Ștefan PC DA
67. Godja Petru PSD DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gușă Cozmin Horea - DA
71. Hellvig Eduard Raul PNL DA
72. Hoinaru Marian PD-L DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
82. Lificiu Petru PD-L DA
83. Liga Dănuț PD-L DA
84. Luchian Ion PNL DA
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Marin Constantin PSD DA
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Matei Cătălin Lucian PSD DA
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Micle Ioan Radu PNL DA
98. Micula Cătălin PNL DA
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PC DA
102. Momanu Corneliu PD-L DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năstase Adrian PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolae Alexandri PNL DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L DA
114. Oprea Gabriel PSD DA
115. Ovidenie Costel - DA
116. Pascu Bogdan PC Abținere
117. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
118. Păun Nicolae Minoritati DA
119. Petrea Constantin PD-L DA
120. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
121. Plăiașu Gabriel PNL DA
122. Podgorean Radu PSD DA
123. Ponta Victor-Viorel PSD DA
124. Popa Cornel PNL DA
125. Popa Daniela PC DA
126. Popescu Corneliu PD-L DA
127. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
128. Pupeză Viorel PC DA
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Rădulescu Cristian PD-L DA
131. Rogin Marius PD-L DA
132. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
133. Rus Ioan Aurel PRM DA
134. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
135. Rusu Valentin PD-L DA
136. Sanda Victor PSD DA
137. Sandu Gabriel PD-L DA
138. Sasu Ion PRM DA
139. Săpunaru Nini PNL DA
140. Sârbu Marian PSD DA
141. Scutaru Adrian George PNL DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sóki Béla UDMR DA
144. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
145. Stoica Ion PD-L DA
146. Străchinaru Petre PD-L DA
147. Strungă Emil PNL DA
148. Szekely Levente Csaba UDMR DA
149. Șandru Marcela Lavinia - DA
150. Știrbeț Cornel PD-L DA
151. Tămagă Constantin PSD DA
152. Tănăsescu Tudor PSD DA
153. Timiș Ioan PNL DA
154. Todoran Pavel PSD DA
155. Toma Horia-Victor PNL DA
156. Tudor Constantin PD-L DA
157. Tudose Mihai PSD DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L NU
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Vladu Iulian PD-L DA
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voinea Florea PSD DA
172. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
173. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 1:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro