Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
PL 440/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.17/2000 privind asistența socială a persoanelor vârstnice, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 60 35 11 35 12 10 11 6
- voturi pentru (DA):175 57 35 10 35 12 10 10 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andon Sergiu PC DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Constantinescu Anca PD-L DA
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Dumitru - DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Fenechiu Relu PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Glăvan Ștefan PC DA
69. Godja Petru PSD DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gușă Cozmin Horea - DA
73. Hanganu Romeo Octavian - DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hogea Vlad Gabriel PC DA
76. Hoinaru Marian PD-L DA
77. Hrebenciuc Viorel PSD DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
88. Lificiu Petru PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marin Constantin PSD DA
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PC DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Oprea Gabriel PSD DA
122. Ovidenie Costel - DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati DA
124. Pascu Bogdan PC DA
125. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
126. Păun Nicolae Minoritati DA
127. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
128. Plăiașu Gabriel PNL DA
129. Podgorean Radu PSD DA
130. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
131. Popa Cornel PNL DA
132. Popa Daniela PC DA
133. Popescu Corneliu PD-L DA
134. Pușcă Mircea Valer PNL DA
135. Rădulescu Cristian PD-L DA
136. Rogin Marius PD-L DA
137. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
138. Rus Ioan Aurel PRM DA
139. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
140. Rusu Valentin PD-L DA
141. Sanda Victor PSD DA
142. Sandu Gabriel PD-L DA
143. Sasu Ion PRM DA
144. Săpunaru Nini PNL DA
145. Sârbu Marian PSD DA
146. Scutaru Adrian George PNL DA
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Sóki Béla UDMR DA
149. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
150. Stoica Ion PD-L DA
151. Străchinaru Petre PD-L DA
152. Szekely Levente Csaba UDMR DA
153. Șandru Marcela Lavinia - DA
154. Știrbeț Cornel PD-L DA
155. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
156. Tămagă Constantin PSD DA
157. Tănăsescu Tudor PSD DA
158. Tărniceru Petru PSD DA
159. Timiș Ioan PNL DA
160. Todoran Pavel PSD DA
161. Tudose Mihai PSD DA
162. Turc Ioan PNL DA
163. Turcan Raluca PD-L DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Petre PD-L DA
167. Ursărescu Dorinel PNL DA
168. Vainer Aurel Minoritati DA
169. Varga Attila UDMR DA
170. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
171. Vasile Aurelia PSD DA
172. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
173. Vladu Iulian PD-L DA
174. Vlădoiu Aurel PSD DA
175. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
176. Voinea Florea PSD DA
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
178. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
179. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 10:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro