Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:49

Subiect vot: Vot final
PL 588/2007 pentru modificarea și completarea Legii 115/1996 pentru declararea și controlul averii demnitarilor, magistraților, a unor persoane cu funcții de conducere și de control și a funcționarilor publici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:163 54 32 11 31 12 10 10 3
- voturi pentru (DA):158 54 32 10 29 11 10 10 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:4 - - 1 1 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L NU
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PSD DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Ghișe Ioan PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hanganu Romeo Octavian - DA
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hoinaru Marian PD-L DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
78. Iriza Marius PRM DA
79. Kerekes Károly UDMR Abținere
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
82. Liga Dănuț PD-L DA
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Manolescu Oana Minoritati DA
85. Manta Pantelimon PNL DA
86. Martin Eduard-Stelian PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Máté András-Levente UDMR DA
89. Mazăre Alexandru PSD DA
90. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
91. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
92. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
93. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
94. Mătușa Tudor PRM DA
95. Merce Ilie PRM DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Micle Ioan Radu PNL DA
98. Micula Cătălin PNL DA
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PC DA
102. Mitrea Miron Tudor PSD DA
103. Momanu Corneliu PD-L DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năstase Adrian PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
110. Niță Constantin PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oprea Gabriel PSD DA
113. Ovidenie Costel - Abținere
114. Pambuccian Varujan Minoritati DA
115. Pascu Bogdan PC DA
116. Petrea Constantin PD-L DA
117. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
118. Plăiașu Gabriel PNL DA
119. Ponta Victor-Viorel PSD DA
120. Popa Cornel PNL DA
121. Popa Daniela PC DA
122. Popescu Corneliu PD-L DA
123. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
124. Pușcă Mircea Valer PNL DA
125. Rogin Marius PD-L DA
126. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
127. Rus Ioan Aurel PRM DA
128. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
129. Rusu Valentin PD-L DA
130. Sanda Victor PSD DA
131. Sandu Gabriel PD-L DA
132. Sasu Ion PRM Abținere
133. Săpunaru Nini PNL DA
134. Scutaru Adrian George PNL DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Sóki Béla UDMR DA
137. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
138. Stoica Ion PD-L DA
139. Străchinaru Petre PD-L DA
140. Szekely Levente Csaba UDMR DA
141. Știrbeț Cornel PD-L DA
142. Tănăsescu Tudor PSD DA
143. Tărniceru Petru PSD DA
144. Todoran Pavel PSD DA
145. Tudose Mihai PSD DA
146. Turc Ioan PNL DA
147. Turcan Raluca PD-L DA
148. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
149. Ungureanu Petre PD-L DA
150. Ursărescu Dorinel PNL DA
151. Vainer Aurel Minoritati DA
152. Varga Attila UDMR DA
153. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
154. Vasile Aurelia PSD DA
155. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
156. Vladu Iulian PD-L DA
157. Vlădoiu Aurel PSD DA
158. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
159. Voinea Florea PSD DA
160. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
161. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
162. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 23:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro