Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-103
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 423/2008 de modificare și completare a Legii nr.393 din 28/09/2004 privind Statutul aleșilor locali
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 39 33 4 26 10 6 9 3
- voturi pentru (DA):128 39 32 4 26 10 6 9 2
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Călian Petru PD-L DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
32. Ciopraga Mircea PNL DA
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
35. Cristea Ioan PNL DA
36. Diaconescu Renică PSD DA
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dorneanu Valer PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
41. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Ehling Elena PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Faina Constantin PNL DA
46. Fenechiu Relu PNL DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Florea Damian PC DA
49. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gerea Andrei Dominic PNL DA
53. Ghișe Ioan PNL DA
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Gubandru Aurel PSD DA
56. Gușă Cozmin Horea - DA
57. Hanganu Romeo Octavian - DA
58. Hellvig Eduard Raul PNL DA
59. Hoban Ioan PNL DA
60. Hoinaru Marian PD-L DA
61. Hrebenciuc Viorel PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
64. Kerekes Károly UDMR DA
65. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
66. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
67. Liga Dănuț PD-L DA
68. Macaleți Costică PSD DA
69. Manolescu Oana Minoritati DA
70. Manta Pantelimon PNL DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Máté András-Levente UDMR DA
73. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
74. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
75. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
76. Merce Ilie PRM DA
77. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
78. Micula Cătălin PNL DA
79. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
80. Mircea Costache PC DA
81. Momanu Corneliu PD-L DA
82. Munteanu Ioan PSD DA
83. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
84. Nechita Aurel PSD DA
85. Nica Dan PSD DA
86. Nicolicea Eugen PSD DA
87. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
88. Niță Constantin PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olteanu Bogdan PNL DA
91. Ovidenie Costel - Abținere
92. Pascu Bogdan PC DA
93. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
94. Plăiașu Gabriel PNL DA
95. Podgorean Radu PSD DA
96. Ponta Victor-Viorel PSD DA
97. Popa Cornel PNL DA
98. Popa Daniela PC DA
99. Popescu Corneliu PD-L DA
100. Pușcă Mircea Valer PNL DA
101. Rădulescu Cristian PD-L DA
102. Rogin Marius PD-L DA
103. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
104. Rusu Valentin PD-L DA
105. Sanda Victor PSD DA
106. Sandu Gabriel PD-L DA
107. Săpunaru Nini PNL DA
108. Scutaru Adrian George PNL DA
109. Seres Dénes UDMR DA
110. Sóki Béla UDMR DA
111. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
112. Szekely Levente Csaba UDMR DA
113. Știrbeț Cornel PD-L DA
114. Tănăsescu Tudor PSD DA
115. Todoran Pavel PSD DA
116. Turc Ioan PNL DA
117. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
118. Ungureanu Petre PD-L DA
119. Ursărescu Dorinel PNL DA
120. Vainer Aurel Minoritati DA
121. Varga Attila UDMR DA
122. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
123. Vasile Aurelia PSD DA
124. Vladu Iulian PD-L DA
125. Vlădoiu Aurel PSD DA
126. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
127. Voinea Florea PSD DA
128. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
129. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 22:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro