Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-106
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 395/2008 privind modificarea și completarea Legii nr.273/2006 privind finanțele publice locale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:126 38 34 4 24 9 6 9 2
- voturi pentru (DA):75 3 34 2 19 9 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):43 35 - 2 2 - 4 - -
- abțineri:6 - - - 2 - 1 2 1
- nu au votat:2 - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Bentu Dumitru PSD NU
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Buciu Angela PRM NU
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L NU
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Călian Petru PD-L DA
27. Călin Ion PSD NU
28. Chiper Gheorghe PSD NU
29. Chiș Filonaș PSD NU
30. Cindrea Ioan PSD NU
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
32. Ciopraga Mircea PNL DA
33. Cliveti Minodora PSD NU
34. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
35. Cristea Ioan PNL DA
36. Diaconescu Renică PSD NU
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dorneanu Valer PSD NU
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
41. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
42. Dumitriu Mihai PSD NU
43. Ehling Elena PSD NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Faina Constantin PNL DA
46. Fenechiu Relu PNL DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
48. Florea Damian PC -
49. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gerea Andrei Dominic PNL DA
53. Ghișe Ioan PNL DA
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Gubandru Aurel PSD NU
56. Gușă Cozmin Horea - Abținere
57. Hellvig Eduard Raul PNL DA
58. Hoinaru Marian PD-L DA
59. Iancu Iulian PSD NU
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
62. Kerekes Károly UDMR DA
63. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
64. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
65. Liga Dănuț PD-L DA
66. Manolescu Oana Minoritati DA
67. Manta Pantelimon PNL DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Máté András-Levente UDMR DA
70. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
71. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
72. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
73. Merce Ilie PRM DA
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
75. Micula Cătălin PNL DA
76. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
77. Mircea Costache PC NU
78. Mitrea Miron Tudor PSD DA
79. Momanu Corneliu PD-L NU
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
82. Nassar Rodica PSD NU
83. Nechita Aurel PSD NU
84. Nica Dan PSD NU
85. Nicolicea Eugen PSD DA
86. Niță Constantin PSD NU
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Olteanu Bogdan PNL DA
89. Ovidenie Costel - DA
90. Pascu Bogdan PC Abținere
91. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
92. Plăiașu Gabriel PNL DA
93. Podgorean Radu PSD NU
94. Ponta Victor-Viorel PSD NU
95. Popa Cornel PNL DA
96. Popa Daniela PC NU
97. Popescu Corneliu PD-L DA
98. Pușcă Mircea Valer PNL DA
99. Rogin Marius PD-L DA
100. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
101. Rusu Valentin PD-L DA
102. Sanda Victor PSD NU
103. Sandu Gabriel PD-L -
104. Săpunaru Nini PNL DA
105. Scutaru Adrian George PNL DA
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Sóki Béla UDMR DA
108. Străchinaru Petre PD-L DA
109. Știrbeț Cornel PD-L DA
110. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
111. Tănăsescu Tudor PSD NU
112. Todoran Pavel PSD NU
113. Turc Ioan PNL DA
114. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
115. Ursărescu Dorinel PNL DA
116. Vainer Aurel Minoritati DA
117. Varga Attila UDMR DA
118. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
119. Vasile Aurelia PSD NU
120. Vladu Iulian PD-L DA
121. Vlădoiu Aurel PSD NU
122. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
123. Voinea Florea PSD NU
124. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
125. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
126. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 22:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro