Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-109
Subiect vot: Vot final
PL 914/2007 privind modificarea și completarea Legii nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:132 38 34 4 28 11 5 9 3
- voturi pentru (DA):54 37 1 2 6 - 4 3 1
- voturi împotrivă (NU):75 1 33 2 22 11 - 6 -
- abțineri:3 - - - - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bónis István UDMR NU
20. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Buciu Angela PRM NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PD-L NU
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
35. Ciopraga Mircea PNL NU
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
38. Cristea Ioan PNL NU
39. Diaconescu Renică PSD DA
40. Dobre Traian PNL NU
41. Dorneanu Valer PSD DA
42. Dragomir Gheorghe PNL NU
43. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
44. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Ehling Elena PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Faina Constantin PNL NU
49. Fenechiu Relu PNL NU
50. Firczak Gheorghe Minoritati NU
51. Florea Damian PC DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
53. Furo Iuliu Ioan PRM NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
55. Gerea Andrei Dominic PNL NU
56. Ghișe Ioan PNL NU
57. Grosaru Mircea Minoritati NU
58. Gubandru Aurel PSD DA
59. Gușă Cozmin Horea - Abținere
60. Hellvig Eduard Raul PNL NU
61. Hoban Ioan PNL NU
62. Hoinaru Marian PD-L NU
63. Hrebenciuc Viorel PSD DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati NU
66. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
67. Kerekes Károly UDMR NU
68. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
69. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
70. Liga Dănuț PD-L NU
71. Macaleți Costică PSD DA
72. Manolescu Oana Minoritati DA
73. Manta Pantelimon PNL NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
75. Máté András-Levente UDMR NU
76. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
77. Merce Ilie PRM DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
79. Micle Ioan Radu PNL NU
80. Micula Cătălin PNL NU
81. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
82. Mircea Costache PC DA
83. Mitrea Miron Tudor PSD NU
84. Momanu Corneliu PD-L DA
85. Munteanu Ioan PSD DA
86. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
87. Nassar Rodica PSD DA
88. Nica Dan PSD DA
89. Nicolicea Eugen PSD DA
90. Niță Constantin PSD DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Olteanu Bogdan PNL NU
93. Ovidenie Costel - Abținere
94. Pascu Bogdan PC Abținere
95. Petrea Constantin PD-L NU
96. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
97. Plăiașu Gabriel PNL NU
98. Podgorean Radu PSD DA
99. Popa Cornel PNL NU
100. Popescu Corneliu PD-L NU
101. Pușcă Mircea Valer PNL NU
102. Rădulescu Cristian PD-L NU
103. Rogin Marius PD-L NU
104. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
105. Rusu Valentin PD-L NU
106. Sanda Victor PSD DA
107. Sandu Gabriel PD-L NU
108. Săpunaru Nini PNL NU
109. Scutaru Adrian George PNL NU
110. Seres Dénes UDMR NU
111. Sóki Béla UDMR NU
112. Străchinaru Petre PD-L NU
113. Szekely Levente Csaba UDMR NU
114. Șandru Marcela Lavinia - DA
115. Știrbeț Cornel PD-L DA
116. Tănăsescu Tudor PSD DA
117. Todoran Pavel PSD DA
118. Turc Ioan PNL NU
119. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
120. Ungureanu Petre PD-L NU
121. Ursărescu Dorinel PNL NU
122. Vainer Aurel Minoritati DA
123. Varga Attila UDMR NU
124. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
125. Vasile Aurelia PSD DA
126. Vladu Iulian PD-L NU
127. Vlădoiu Aurel PSD DA
128. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
129. Voinea Florea PSD DA
130. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
131. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 23:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro