Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-11
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 181/2008 pentru modificarea și completarea art.1 din Legea nr. 7/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 148/2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 58 42 13 45 13 11 12 5
- voturi pentru (DA):190 56 42 10 45 12 10 12 3
- voturi împotrivă (NU):6 2 - 3 - - 1 - -
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Antal István UDMR -
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM NU
54. Diaconescu Renică PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Ehling Elena PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC DA
85. Hoinaru Marian PD-L DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micle Ioan Radu PNL DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PC DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD DA
124. Mînzînă Ion PC DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mohora Tudor PSD DA
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolae Alexandri PNL DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - Abținere
141. Pardău Dumitru PD-L DA
142. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
143. Păun Nicolae Minoritati DA
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
146. Plăiașu Gabriel PNL DA
147. Podgorean Radu PSD DA
148. Ponta Victor-Viorel PSD NU
149. Popa Cornel PNL DA
150. Popa Daniela PC DA
151. Popescu Corneliu PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
153. Pupeză Viorel PC DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Rădulescu Cristian PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Rusu Valentin PD-L DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PD-L DA
162. Sasu Ion PRM DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Marian PSD DA
166. Scutaru Adrian George PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
170. Stănescu Cristian PRM DA
171. Stoica Ion PD-L DA
172. Străchinaru Petre PD-L DA
173. Strungă Emil PNL DA
174. Szekely Levente Csaba UDMR DA
175. Șandru Marcela Lavinia - DA
176. Știrbeț Cornel PD-L DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Tănăsescu Tudor PSD DA
179. Tărniceru Petru PSD DA
180. Timiș Ioan PNL DA
181. Todoran Pavel PSD DA
182. Tudor Constantin PD-L DA
183. Tudose Mihai PSD DA
184. Turc Ioan PNL DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
186. Ujeniuc Dragoș PNL DA
187. Ungureanu Petre PD-L DA
188. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
189. Ursărescu Dorinel PNL DA
190. Vainer Aurel Minoritati DA
191. Varga Attila UDMR DA
192. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
193. Vasile Aurelia PSD DA
194. Vladu Iulian PD-L DA
195. Vlădoiu Aurel PSD DA
196. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
197. Voinea Florea PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 7 decembrie 2021, 18:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro