Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:19

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-30
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 285/2008 de modificare și completare a Ordonanței de Urgență nr. 44 din 14 iunie 2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 148/2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului și a Legii nr. 61/1993 privind alocația de stat pentru copii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:192 56 42 12 43 12 13 11 3
- voturi pentru (DA):186 55 41 11 42 12 12 10 3
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 - - - 1 1 -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Anca PD-L Abținere
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Renică PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Ehling Elena PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Hellvig Eduard Raul PNL DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hogea Vlad Gabriel PC DA
84. Hoinaru Marian PD-L DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PC DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Mînzînă Ion PC DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolae Alexandri PNL DA
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oltean Ioan PD-L DA
134. Olteanu Bogdan PNL DA
135. Oprea Gabriel PSD DA
136. Ovidenie Costel - DA
137. Pascu Bogdan PC DA
138. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
139. Păun Nicolae Minoritati NU
140. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
141. Plăiașu Gabriel PNL DA
142. Podgorean Radu PSD DA
143. Ponta Victor-Viorel PSD DA
144. Popa Cornel PNL DA
145. Popa Daniela PC DA
146. Popescu Corneliu PD-L DA
147. Pupeză Viorel PC DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Rădulescu Cristian PD-L DA
150. Rogin Marius PD-L DA
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
152. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Rusu Valentin PD-L DA
155. Sandu Gabriel PD-L DA
156. Sasu Ion PRM DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârb Gheorghe PD-L DA
159. Sârbu Marian PSD DA
160. Scutaru Adrian George PNL DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stănescu Cristian PRM DA
165. Stoica Ion PD-L DA
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Szekely Levente Csaba UDMR DA
169. Știrbeț Cornel PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timiș Ioan PNL DA
174. Toma Horia-Victor PNL DA
175. Tudose Mihai PSD DA
176. Turc Ioan PNL DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Petre PD-L DA
180. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
185. Vasile Aurelia PSD DA
186. Vladu Iulian PD-L DA
187. Vlădoiu Aurel PSD DA
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
191. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 22:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro