Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:31

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-50
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 396/2008 privind modificarea și completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat (actualizată)
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:185 53 40 10 45 11 12 11 3
- voturi pentru (DA):110 2 39 7 45 10 1 6 -
- voturi împotrivă (NU):63 49 - 1 - - 9 2 2
- abțineri:11 1 1 2 - 1 2 3 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD NU
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD NU
36. Chiper Gheorghe PSD NU
37. Chiș Filonaș PSD NU
38. Cindrea Ioan PSD NU
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu PC NU
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - NU
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PSD NU
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
56. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Ehling Elena PSD NU
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati NU
64. Florea Damian PC Abținere
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Godja Petru PSD NU
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD NU
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC NU
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Ignat Miron Minoritati DA
83. Ilie Cristian PD-L DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
90. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD NU
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD NU
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Mazăre Alexandru PSD NU
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
105. Merce Ilie PRM NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
107. Micle Ioan Radu PNL DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihalache Sorin Dan PSD NU
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PC NU
112. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Mînzînă Ion PC NU
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Momanu Corneliu PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Nechita Aurel PSD NU
122. Nica Dan PSD NU
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD NU
125. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
126. Nosa Iuliu PSD NU
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Ovidenie Costel - NU
129. Pascu Bogdan PC Abținere
130. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
131. Păun Nicolae Minoritati DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD NU
136. Ponta Victor-Viorel PSD NU
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC NU
139. Popescu Corneliu PD-L DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
141. Pupeză Viorel PC DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Rogin Marius PD-L DA
145. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
147. Rusu Valentin PD-L DA
148. Sandu Gabriel PD-L DA
149. Sasu Ion PRM DA
150. Săpunaru Nini PNL DA
151. Sârb Gheorghe PD-L DA
152. Sârbu Marian PSD NU
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
157. Stoica Ion PD-L DA
158. Străchinaru Petre PD-L DA
159. Strungă Emil PNL DA
160. Szekely Levente Csaba UDMR DA
161. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
162. Știrbeț Cornel PD-L DA
163. Tămagă Constantin PSD NU
164. Tănăsescu Tudor PSD NU
165. Tărniceru Petru PSD NU
166. Timiș Ioan PNL DA
167. Todoran Pavel PSD NU
168. Toma Horia-Victor PNL DA
169. Tudor Constantin PD-L DA
170. Turc Ioan PNL DA
171. Turcan Raluca PD-L DA
172. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
173. Ujeniuc Dragoș PNL DA
174. Ungureanu Petre PD-L DA
175. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
176. Ursărescu Dorinel PNL DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
179. Vasile Aurelia PSD NU
180. Vladu Iulian PD-L DA
181. Vlădoiu Aurel PSD NU
182. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
183. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
184. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 13:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro