Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:54 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:54

Subiect vot: Vot final
PL 361/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.32/2008 privind modificarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale și pentru modificarea și completarea Legii nr.334/2006 privind finanțarea activităților partidelor politice și a campaniilor electorale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati
- prezenți:197 67 67 37 13 13 - -
- voturi pentru (DA):137 42 48 27 9 11 - -
- voturi împotrivă (NU):42 13 16 9 2 2 - -
- abțineri:16 12 1 1 2 - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PNL DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PRM NU
4. Almăjanu Marin PRM DA
5. Amarie Constantin PSD Abținere
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal István PD-L DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Ardelean Lia PSD DA
11. Asztalos Ferenc PSD DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Bara Nicolae PSD NU
14. Bardan Cornel Ștefan PNL -
15. Bădălău Niculae PNL DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PNL NU
18. Bărbulețiu Tiberiu PRM NU
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PRM DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Bolcaș Lucian Augustin PSD DA
23. Bónis István PSD Abținere
24. Brînzan Ovidiu PRM DA
25. Brînză William Gabriel PSD DA
26. Buciu Angela PNL NU
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buruiană Aprodu Daniela PSD DA
29. Buzatu Dan Horațiu PSD DA
30. Calimente Mihăiță PSD DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PNL DA
32. Călin Ion PSD NU
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PRM DA
35. Chiș Filonaș PSD NU
36. Cindrea Ioan PSD Abținere
37. Ciocâlteu Alexandru PNL NU
38. Codîrlă Liviu PSD DA
39. Constantinescu Anca PRM DA
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Crețu Gabriela PSD DA
44. Cutean Vasile Emilian PNL NU
45. Dan Iosif PNL NU
46. Diaconescu Marin PNL DA
47. Diaconescu Renică PD-L DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PSD Abținere
50. Drețcanu Doina Micșunica PRM DA
51. Dumitrescu Liana PSD DA
52. Dumitrescu Zamfir PRM DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dumitru Ion PSD Abținere
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Duțu Stelian PSD DA
57. Erdei Dolóczki István PNL DA
58. Fotopolos Sotiris UDMR DA
59. Gabor Gheorghe PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor PSD DA
61. Georgescu Filip PSD NU
62. Gheorghe Valeriu PSD NU
63. Ghișe Ioan PNL DA
64. Giurescu Ion PRM NU
65. Giurgiu Mircia PNL NU
66. Glăvan Ștefan PNL Abținere
67. Godja Petru PNL NU
68. Gonțea Ion PNL DA
69. Grigore Dan PRM Abținere
70. Gubandru Aurel PD-L DA
71. Hellvig Eduard Raul PNL NU
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hoinaru Marian PNL DA
74. Iacob Ridzi Monica Maria PNL DA
75. Ibram Iusein PSD DA
76. Ifrim Mircea PNL NU
77. Iliescu Valentin Adrian UDMR DA
78. Ionescu Daniel PD-L NU
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PRM NU
81. Iriza Marius PNL DA
82. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
83. Kelemen Atilla-Béla-László PSD NU
84. Kelemen Hunor PD-L DA
85. Király Andrei-Gheorghe PRM DA
86. Kónya-Hamar Sándor PSD DA
87. Kovacs Attila PNL DA
88. Lambrino Radu UDMR DA
89. Lari-Iorga Leonida PSD Abținere
90. Lificiu Petru PRM NU
91. Longher Ghervazen PSD DA
92. Macaleți Costică PD-L DA
93. Magheru Paul PNL DA
94. Man Mircea PNL DA
95. Manolescu Oana PNL DA
96. Marinescu Marian-Jean UDMR DA
97. Martin Eduard-Stelian PNL DA
98. Márton Árpád-Francisc PRM DA
99. Máté András-Levente PSD DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PSD Abținere
103. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PNL NU
104. Mătușa Tudor PNL DA
105. Merce Ilie PNL NU
106. Merka Adrian-Miroslav PSD DA
107. Micula Cătălin PSD DA
108. Mihalache Sorin Dan UDMR DA
109. Mircea Costache PD-L DA
110. Mircovici Niculae PSD Abținere
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PNL NU
112. Mitrea Manuela PNL DA
113. Mitrea Miron Tudor PSD NU
114. Mînzînă Ion PNL DA
115. Mocanu Vasile PNL DA
116. Moisoiu Adrian PNL NU
117. Moldovan Emil Radu PNL DA
118. Movilă Petru PRM DA
119. Muntean Florin Nicolae PSD NU
120. Munteanu Ioan PNL DA
121. Muscă Monica Octavia PRM DA
122. Năstase Adrian PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela UDMR DA
125. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
126. Nistoran Dorin-Liviu PNL NU
127. Niță Constantin PRM DA
128. Nosa Iuliu PRM NU
129. Oancea Viorel PSD DA
130. Olarean Aurel PNL DA
131. Oltean Ioan PNL DA
132. Oprea Gabriel PD-L DA
133. Ovidenie Costel UDMR NU
134. Palăr Ionel UDMR DA
135. Pambuccian Varujan PRM NU
136. Pardău Dumitru PNL DA
137. Pavelescu Aurelian PRM DA
138. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
139. Petrea Constantin PNL DA
140. Plumb Rovana PD-L Abținere
141. Ponta Victor-Viorel PSD DA
142. Popa Daniela PRM DA
143. Popeangă Petre PD-L DA
144. Popescu Florin Aurelian PSD Abținere
145. Popescu Ionica Constanța PSD DA
146. Popp Cosmin Gabriel UDMR NU
147. Preda Ion PNL DA
148. Pruteanu Vasile PNL DA
149. Puchianu Ioan Dumitru PRM DA
150. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
151. Puzdrea Dumitru PSD Abținere
152. Racoceanu Viorel PRM DA
153. Radan Mihai PNL DA
154. Radu Octavian-Claudiu PRM NU
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Sasu Ion PSD DA
157. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
158. Săniuță Marian-Florian PRM DA
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PNL DA
161. Sârbu Marian PNL DA
162. Scutaru Adrian George PD-L Abținere
163. Severin Adrian PNL DA
164. Sirețeanu Mihail PSD DA
165. Soporan Vasile Filip UDMR DA
166. Stan Ion PSD DA
167. Stanciu Anghel PNL DA
168. Stănișoară Mihai PNL DA
169. Stoica Ion PRM DA
170. Străchinaru Petre PNL -
171. Szekely Levente Csaba PRM DA
172. Știreanu Octavian PNL DA
173. Știucă Alecsandru PRM DA
174. Tănăsescu Mihai Nicolae PRM DA
175. Tărniceru Petru PRM DA
176. Tcaciuc Ștefan PNL NU
177. Teodorescu George Alin UDMR DA
178. Timar Liviu PRM DA
179. Timiș Ioan UDMR DA
180. Toma Florentina Marilena PNL DA
181. Toró Tiberiu PNL DA
182. Tudor Marcu PNL DA
183. Țundrea Ioan PD-L DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PSD Abținere
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PNL DA
186. Ursărescu Dorinel PNL NU
187. Vainer Aurel PNL DA
188. Vasile Aurelia PRM DA
189. Vasilescu Lia Olguța UDMR DA
190. Vălean Adina Ioana PSD NU
191. Vlase Petru Gabriel PRM NU
192. Vlădoiu Aurel PSD NU
193. Voicu Mihai Alexandru PSD NU
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail PSD DA
196. Zegrean Augustin PSD NU
197. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 22:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro