Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2006 > 11:23 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2006, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-46
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 466/2005 privind modificarea Legii fondului funciar nr.18/1991, republicată
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 53 39 15 40 17 13 10 6
- voturi pentru (DA):175 51 39 1 40 16 13 10 5
- voturi împotrivă (NU):14 2 - 11 - 1 - - -
- abțineri:4 - - 3 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Avram Dumitru PRM NU
10. Baban Ștefan PRM Abținere
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD NU
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
18. Brînză William Gabriel PD-L DA
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
20. Buciu Angela PRM Abținere
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Buda Ioan PSD DA
24. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
25. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PC DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Ciontu Corneliu - Abținere
34. Constantinescu Anca PD-L DA
35. Constantinescu Viorel PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Cutean Vasile Emilian PSD DA
38. Diaconescu Marin PSD DA
39. Diaconescu Renică PC DA
40. Dida Corneliu Ioan PSD DA
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
44. Dumitrescu Zamfir PSD DA
45. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
46. Dumitriu Mihai PSD DA
47. Duțu Stelian PD-L DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Faina Constantin PC DA
50. Firczak Gheorghe Minoritati DA
51. Florea Damian PC DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL DA
55. Găleteanu Monalisa PSD DA
56. Gerea Andrei Dominic PNL DA
57. Gheorghe Valeriu PNL DA
58. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
59. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
60. Ghișe Ioan PNL DA
61. Giurescu Ion PSD NU
62. Glăvan Ștefan PC DA
63. Godja Petru PSD DA
64. Gonțea Ion PD-L DA
65. Grigore Dan PD-L DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hoban Ioan PNL DA
70. Hrebenciuc Viorel PSD DA
71. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
72. Ifrim Mircea PRM NU
73. Igaș Traian Constantin PD-L DA
74. Ignat Miron Minoritati DA
75. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
76. Ionescu Daniel PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PC DA
78. Iriza Marius PRM NU
79. Iustian Mircea Teodor PNL DA
80. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kovacs Attila UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lambrino Radu PD-L DA
86. Lari-Iorga Leonida - DA
87. Lificiu Petru - DA
88. Liga Dănuț PD-L DA
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM NU
92. Man Mircea PD-L DA
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Manta Pantelimon PC DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Matei Cătălin Lucian PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
104. Mătușa Tudor PRM NU
105. Merce Ilie PRM NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L DA
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM NU
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PNL DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Muscă Monica Octavia PNL DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nedelcu Gabriela PSD DA
123. Nica Dan PSD DA
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
126. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
127. Niță Constantin PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oancea Viorel PNL DA
130. Olarean Aurel PD-L DA
131. Oltean Ioan PD-L DA
132. Ovidenie Costel - DA
133. Pardău Dumitru PNL DA
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Plumb Rovana PSD DA
136. Popa Daniela PC DA
137. Popa Nicolae PC DA
138. Popescu Ionica Constanța PC DA
139. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
140. Preda Ion PNL DA
141. Pruteanu Vasile PNL DA
142. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
143. Pupeză Viorel PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Racoceanu Viorel PD-L DA
146. Raicu Romeo Marius PD-L DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
150. Rus Ioan Aurel PRM NU
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Sandu Gabriel PNL DA
154. Sandu-Capră Mihai PNL DA
155. Sârb Gheorghe PSD DA
156. Sârbu Marian PSD DA
157. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Stănescu Cristian PRM NU
162. Stănescu Mircea PD-L DA
163. Stănișoară Mihai PD-L DA
164. Străchinaru Petre PD-L DA
165. Strungă Emil PNL DA
166. Szekely Levente Csaba UDMR DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știrbeț Cornel PNL DA
169. Știucă Alecsandru PSD DA
170. Tabără Valeriu PD-L DA
171. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Timiș Ioan PSD DA
175. Toma Florentina Marilena PSD DA
176. Toma Horia-Victor PNL DA
177. Toró Tiberiu UDMR DA
178. Tudor Constantin PC DA
179. Turcan Raluca PNL DA
180. Țundrea Ioan PC DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Ursărescu Dorinel PNL DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Vălean Adina Ioana PNL DA
187. Văsioiu Horia PD-L DA
188. Vlădoiu Aurel PSD DA
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
191. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
192. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
193. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 aprilie 2019, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro