Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 257/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.12/2012 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.119/2010 privind regimul de control al operațiunilor cu produse cu dublă utilizare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:302 123 82 29 29 16 11 12
- voturi pentru (DA):299 123 82 28 27 16 11 12
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel PSD DA
42. Chebac Eugen ND DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND DA
58. Coman Gheorghe ND DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion PDL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Florin PDL DA
110. Gheorghe Tinel PDL DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Giurescu Dinu ALDE DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Mircea Minoritati DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Hellvig Eduard Raul PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
146. Lubanovici Mircea PDL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Man Mircea PDL DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian ND DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mincă Liliana ND Abținere
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mitrea Miron Tudor PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Vasile PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina ND DA
173. Moisii Constantin ND DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Molnar Zsolt UDMR DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
178. Movilă Petru PDL DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu ND DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Clement PDL NU
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nica Dan PSD DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
193. Niculae Aurel PNL DA
194. Niculescu Dumitru ND DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara ND DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor PDL DA
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Pârgaru Ion PNL DA
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Pop Georgian PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL DA
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
220. Preda Cezar-Florin PDL DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Reuer Elena-Ramona PNL DA
226. Rizea Cristian PSD DA
227. Roman Cristian-Constantin PDL DA
228. Roman Gheorghe PSD DA
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Petre PNL DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rotaru Răzvan ND DA
235. Rușanu Dan Radu PNL DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Secară Florin Mihail PDL DA
239. Sefer Cristian-George ND DA
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Simedru Dan Coriolan PNL DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru ND DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stan Ion PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stanciu Zisu PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Tabugan Ion PSD DA
266. Tararache Mihai ND DA
267. Tămâian Ioan PNL DA
268. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PDL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tușa Adriana Diana PNL DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel PNL DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
291. Vladu Iulian PDL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 3:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro