Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:45 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 67/2012 pentru modificarea alin.(1) al articolului 62 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:305 120 76 41 29 16 12 11
- voturi pentru (DA):236 120 76 - 2 15 12 11
- voturi împotrivă (NU):66 - - 40 25 1 - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Becali George PNL DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Canacheu Costică PDL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel PSD DA
43. Chebac Eugen ND Abținere
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL DA
49. Cioată Cezar ND NU
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND NU
59. Coman Gheorghe ND NU
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dascălu Constantin PDL NU
72. Deaconu Mihai ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Relu PNL DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu ND Abținere
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin PDL NU
111. Gheorghe Tinel PDL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Giurescu Dinu ALDE DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria ND NU
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL NU
122. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Holban Titi PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
130. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL NU
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR NU
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PDL NU
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Man Mircea PDL NU
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND NU
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian ND NU
169. Mihăilă Ioan PDL NU
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL NU
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND NU
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL NU
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND NU
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL NU
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Paleologu Theodor PDL NU
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Paul Maria-Andreea PDL NU
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Petrache Adrian-Alin PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PDL NU
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
229. Potor Călin PNL DA
230. Preda Cezar-Florin PDL NU
231. Pușcaș Iacob ND NU
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo PDL NU
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Rizea Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL NU
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rotaru Răzvan ND NU
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
247. Săpunaru Nini PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Scutaru Adrian George PNL DA
251. Secară Florin Mihail PDL NU
252. Sefer Cristian-George ND NU
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Smarandache Miron Alexandru ND NU
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Stoica Mihaela PDL NU
263. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Tabugan Ion PSD DA
271. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
280. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
281. Tomac Eugen PDL NU
282. Traicu Rodin PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tudorie Violeta PSD DA
285. Tudose Mihai PSD DA
286. Tușa Adriana Diana PNL DA
287. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
288. Udrea Elena Gabriela PDL NU
289. Udriște Gheorghe PDL NU
290. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Varga Vasile PNL DA
294. Vasilică Radu Costin PSD DA
295. Vladu Iulian PDL NU
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Vreme Valerian PDL NU
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
305. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 aprilie 2019, 15:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro