Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:54 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 268/2012 privind modificarea Legii nr.194/2011 privind combaterea operațiunilor cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive, altele decât cele prevăzute de acte normative în vigoare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:290 118 72 36 27 16 10 11
- voturi pentru (DA):228 117 71 1 3 15 10 11
- voturi împotrivă (NU):60 1 - 35 24 - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL NU
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Becali George PNL DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
25. Boghicevici Claudia PDL NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Canacheu Costică PDL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Coman Gheorghe ND NU
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PDL NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dascălu Constantin PDL NU
63. Deaconu Mihai ND NU
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Tinel PDL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Giurescu Dinu ALDE DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria ND NU
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin PSD DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
116. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PDL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat PSD DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kerekes Károly UDMR Abținere
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PDL NU
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PDL NU
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Nicu PNL DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Markó Attila-Gabor UDMR DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
153. Melinte Ion ND NU
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian ND NU
156. Mihăilă Ioan PDL NU
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Militaru Lucian PDL NU
160. Mincă Liliana ND NU
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mitrea Miron Tudor PSD DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocanu Vasile PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina ND NU
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PDL NU
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Florian PSD DA
184. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
185. Nicolicea Eugen PSD DA
186. Niculae Aurel PNL DA
187. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara ND NU
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND NU
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PDL NU
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Palașcă Viorel PNL DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Paul Maria-Andreea PDL NU
201. Pârgaru Ion PNL DA
202. Petrache Adrian-Alin PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD DA
204. Petrescu Petre PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
214. Potor Călin PNL DA
215. Preda Cezar-Florin PDL NU
216. Pușcaș Iacob ND NU
217. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo PDL NU
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PDL NU
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan ND NU
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
233. Săpunaru Nini PNL DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Scutaru Adrian George PNL DA
237. Secară Florin Mihail PDL NU
238. Sefer Cristian-George ND NU
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Smarandache Miron Alexandru ND NU
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Stoica Mihaela PDL NU
250. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șcheau Ion ND NU
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Tabugan Ion PSD DA
260. Taloș Mirel PNL DA
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
263. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
264. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
265. Teju Sorin PNL Abținere
266. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
267. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
268. Tomac Eugen PDL NU
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Tușa Adriana Diana PNL DA
273. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
274. Udrea Elena Gabriela PDL NU
275. Udriște Gheorghe PDL NU
276. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Ursărescu Dorinel PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD NU
280. Vladu Iulian PDL NU
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlădoiu Aurel PSD DA
283. Vreme Valerian PDL NU
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 29 mai 2022, 12:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro