Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:58 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 147/2010 privind unele măsuri medico-sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:294 117 73 38 29 15 12 10
- voturi pentru (DA):263 115 73 37 1 15 12 10
- voturi împotrivă (NU):28 1 - 1 26 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Becali George PNL DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND NU
35. Caloianu Mario-Ernest ND NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel PSD DA
43. Chebac Eugen ND Abținere
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Deaconu Mihai ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria ND NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu ND Abținere
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Giurescu Dinu ALDE DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria ND NU
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD NU
120. Holban Titi PNL DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD -
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat PSD DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PDL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PDL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Markó Attila-Gabor UDMR DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Martin Eduard-Stelian PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Mazilu Constantin PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion ND NU
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian ND NU
163. Mihăilă Ioan PDL DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PDL DA
167. Mincă Liliana ND NU
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND NU
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Movilă Petru PDL DA
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL NU
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Nicolicea Eugen PSD DA
190. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND NU
196. Ochi Ion PSD DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Palașcă Viorel PNL DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor PDL DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Paul Maria-Andreea PDL DA
203. Pârgaru Ion PNL DA
204. Petrache Adrian-Alin PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petrescu Petre PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PDL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
217. Potor Călin PNL DA
218. Preda Cezar-Florin PDL DA
219. Pușcaș Iacob ND NU
220. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo PDL DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PDL DA
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roman Ioan Sorin PSD DA
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rotaru Răzvan ND NU
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
235. Săpunaru Nini PNL DA
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Scutaru Adrian George PNL DA
239. Secară Florin Mihail PDL DA
240. Sefer Cristian-George ND NU
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Smarandache Miron Alexandru ND NU
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stanciu Zisu PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Stoica Mihaela PDL DA
252. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șcheau Ion ND NU
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Tabugan Ion PSD DA
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin PNL DA
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
273. Tomac Eugen PDL DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Tușa Adriana Diana PNL DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
278. Udrea Elena Gabriela PDL DA
279. Udriște Gheorghe PDL DA
280. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel PNL DA
283. Vasilică Radu Costin PSD DA
284. Vladu Iulian PDL DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Vreme Valerian PDL DA
288. Vulpescu Ioan PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 4:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro