Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 15:07 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 15:07

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 368/2012 pentru completarea art.29618 din Codul Fiscal al României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:288 114 69 36 33 16 11 9
- voturi pentru (DA):224 112 69 3 4 16 11 9
- voturi împotrivă (NU):62 - - 33 29 - - -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
26. Boghicevici Claudia PDL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND DA
54. Coman Gheorghe ND NU
55. Comșa Cornel-George ND NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL NU
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dascălu Constantin PDL NU
67. Deaconu Mihai ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria ND NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Gheorghe Florin PDL NU
104. Gheorghe Tinel PDL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Giurescu Dinu ALDE DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria ND NU
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
121. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PDL NU
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PDL DA
141. Lupu Mihai PNL DA
142. Man Mircea PDL NU
143. Manda Iulian Claudiu PSD DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu PNL DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Markó Attila-Gabor UDMR DA
150. Marocico Ion Minoritati DA
151. Martin Eduard-Stelian PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
156. Melinte Ion ND NU
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian ND NU
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PDL NU
162. Mincă Liliana ND NU
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mitrea Miron Tudor PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocanu Vasile PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina ND NU
171. Moisii Constantin ND NU
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Moldovan Iosif UDMR DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru PDL NU
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu ND NU
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL NU
182. Neacșu Marian PSD Abținere
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Nicolicea Eugen PSD DA
190. Niculescu Dumitru ND NU
191. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
193. Nistor Marioara ND NU
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND NU
197. Ochi Ion PSD DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Palașcă Viorel PNL DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Paleologu Theodor PDL NU
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Paul Maria-Andreea PDL NU
204. Pârgaru Ion PNL DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petrescu Petre PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
216. Potor Călin PNL DA
217. Preda Cezar-Florin PDL NU
218. Pușcaș Iacob ND NU
219. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo PDL DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PDL NU
227. Roman Gheorghe PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan ND NU
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL DA
235. Scutaru Adrian George PNL DA
236. Secară Florin Mihail PDL NU
237. Sefer Cristian-George ND NU
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Smarandache Miron Alexandru ND NU
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stanciu Anghel PSD DA
244. Stanciu Zisu PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șcheau Ion ND NU
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
259. Tămâian Ioan PNL DA
260. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teju Sorin PNL DA
264. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
265. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
266. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
268. Tomac Eugen PDL NU
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Tușa Adriana Diana PNL DA
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
273. Udrea Elena Gabriela PDL NU
274. Udriște Gheorghe PDL NU
275. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Ursărescu Dorinel PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
279. Vladu Iulian PDL NU
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vreme Valerian PDL NU
282. Vulpescu Ioan PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zaharcu Neviser PSD DA
285. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
286. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 1:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro