Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 118/2012 privind administrarea fondului de sănătate de către patronate și sindicate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:314 123 82 30 37 17 12 13
- voturi pentru (DA):279 123 82 28 4 17 12 13
- voturi împotrivă (NU):30 - - 1 29 - - -
- abțineri:5 - - 1 4 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ND NU
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Coman Gheorghe ND NU
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PDL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND NU
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND NU
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
102. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND NU
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Iliuță Vasile PDL DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
157. Lubanovici Mircea PDL DA
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR DA
165. Martin Eduard-Stelian PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
171. Melinte Ion ND Abținere
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian ND NU
174. Mihăilă Ioan PDL DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Mincă Liliana ND NU
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND NU
185. Moisii Constantin ND NU
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu ND NU
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Clement PDL DA
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara ND NU
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Ochi Ion PSD DA
212. Oltean Ioan PDL NU
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Pardău Dumitru PNL DA
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrescu Petre PSD DA
220. Petric Octavian PSD DA
221. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
222. Plumb Rovana PSD DA
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
224. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popa Radu Mihai ND NU
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
230. Potor Călin PNL DA
231. Preda Cezar-Florin PDL DA
232. Pușcaș Iacob ND NU
233. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Rizea Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ND NU
247. Rușanu Dan Radu PNL DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
254. Scutaru Adrian George PNL DA
255. Secară Florin Mihail PDL DA
256. Sefer Cristian-George ND NU
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Mihaela PDL DA
268. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
274. Szabó Ödön UDMR DA
275. Șcheau Ion ND NU
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șoptică Costel PNL DA
278. Șova Lucian PSD DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tararache Mihai ND Abținere
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Toader Mircea-Nicu PDL DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudose Mihai PSD DA
298. Tușa Adriana Diana PNL DA
299. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel PNL DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Vasile PNL DA
305. Vladu Iulian PDL DA
306. Vlase Petru Gabriel PSD DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
313. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
314. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 7:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro