Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2015 > 13:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 decembrie 2015, ora 13:51

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Lege privind accesul la resursa de lemn pentru firmele mici si mijlocii (PL-x 52/2015)
PL 52/2015 privind accesul la resursa de lemn pentru firmele mici și mijlocii
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 153 93 12 14 15 20 12
- voturi pentru (DA):296 148 85 11 14 14 15 9
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 - - - 4 -
- abțineri:6 2 2 - - 1 1 -
- nu au votat:12 3 5 1 - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL -
2. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
3. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
4. Niță Constantin PSD -
5. Pardău Dumitru PNL -
6. Popa Radu Mihai ND -
7. Rădulescu Romeo - -
8. Roșca Mircea PNL -
9. Stanciu Anghel PSD -
10. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
11. Stoica Mihaela - -
12. Tomac Eugen - -
1. Calimente Mihăiță PNL Abținere
2. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
3. Dascălu Constantin PNL Abținere
4. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
5. Mazilu Constantin PSD Abținere
6. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE Abținere
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar - DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Comșa Cornel-George ND DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Geantă Florian Daniel PSD DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin - DA
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Melinte Ion PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Mihai Aurelian PNL DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mincă Liliana PSD DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - DA
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Negruț Clement - DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PNL DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru PSD DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Palăr Ionel PNL DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pană Adriana-Doina PSD DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Pârgaru Ion PSD DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD DA
204. Petrescu Petre - DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
207. Plumb Rovana PSD DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Pop Georgian PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PNL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
216. Potor Călin PSD DA
217. Pușcaș Iacob PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Gheorghe PNL DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Răzvan ND DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
231. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
232. Scarlat George PNL DA
233. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
234. Secară Florin Mihail PNL DA
235. Sefer Cristian-George PSD DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
240. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stan Ion PSD DA
244. Stanciu Zisu PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Stragea Sorin Constantin PSD DA
249. Stroe Radu PSD DA
250. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șcheau Ion PNL DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
260. Tararache Mihai PNL DA
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
263. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
264. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
265. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tîlvăr Angel PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PNL DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
271. Traicu Rodin PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PNL DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Udriște Gheorghe PNL DA
280. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
287. Vladu Iulian PNL DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vreme Valerian PSD DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL DA
1. Calotă Florică Ică ALDE NU
2. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
3. Galan Constantin ALDE NU
4. Militaru Lucian PNL NU
5. Teju Sorin ALDE NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 8:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro