Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2017 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 7 martie 2017, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 489/2016 pentru completarea Legii nr. 319/2003 privind Statutul personalului de cercetare-dezvoltare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:279 135 56 28 17 11 16 16
- voturi pentru (DA):278 134 56 28 17 11 16 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Badea Leonardo PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bran Ioana PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Chiriță Dumitru PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciuhodaru Tudor PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Florea Oana-Consuela PSD DA
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
42. Furtună Mirela PSD DA
43. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
44. Găină Mihăiță PSD DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Halici Nicușor PSD DA
47. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
48. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
49. Huncă Mihaela PSD DA
50. Iacomi Iulian PSD DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Iancu Marius-Ionel PSD DA
53. Iftimie Neculai PSD DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Intotero Natalia-Elena PSD DA
56. Iordache Florin PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Manole Petre-Florin PSD DA
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
66. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
67. Mînzatu Roxana PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Mușoiu Ștefan PSD DA
71. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
72. Neață Eugen PSD DA
73. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
74. Nicolae Andrei PSD DA
75. Nicolicea Eugen PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Pană Adriana-Doina PSD DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Pau Radu - Adrian PSD DA
83. Păle Dănuț PSD DA
84. Petrea Gabriel PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
88. Pop Andrei PSD DA
89. Pop Georgian PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Mihai Valentin PSD DA
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Rădulescu Alexandru PSD DA
96. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Roman Ioan Sorin PSD DA
99. Roșca Lucreția PSD DA
100. Rotaru Alexandru PSD DA
101. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
102. Simonis Alfred - Robert PSD DA
103. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
105. Solomon Adrian PSD DA
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Stănescu Alexandru PSD DA
109. Suciu Matei PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
112. Șimon Gheorghe PSD DA
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șova Lucian PSD DA
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Tîlvăr Angel PSD DA
119. Todor Adrian PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tripa Florin-Dan PSD DA
122. Trușcă Constantin PSD DA
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Tușa Adriana Diana PSD DA
125. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
126. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
127. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
128. Văcaru Alin Vasile PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Weber Mihai PSD DA
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bodea Marius PNL DA
9. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
12. Calista Mara-Daniela PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Cherecheș Viorica PNL DA
15. Cupșa Ioan PNL DA
16. Dobre Victor Paul PNL DA
17. Fădor Angelica PNL DA
18. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
19. Gheorghe Tinel PNL DA
20. Gheorghiu Bogdan PNL DA
21. Ghilea Găvrilă PNL DA
22. Giugea Nicolae PNL DA
23. Gudu Vasile PNL DA
24. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
25. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
26. Ionescu George PNL DA
27. Ioniță Antoneta PNL DA
28. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
29. Lungu Tudorița PNL DA
30. Mareș Mara PNL DA
31. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
32. Nicoară Romeo Florin PNL DA
33. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
34. Olar Corneliu PNL DA
35. Olteanu Daniel PNL DA
36. Oprea Dumitru PNL DA
37. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
38. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
39. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
40. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
41. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
42. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
43. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
44. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
45. Roman Florin-Claudiu PNL DA
46. Romanescu Cristinel PNL DA
47. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
48. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
49. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
50. Șovăială Constantin PNL DA
51. Ștefan Ion PNL DA
52. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
53. Turcan Raluca PNL DA
54. Varga Glad-Aurel PNL DA
55. Varga Vasile PNL DA
56. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Bulai Iulian USR DA
6. Chichirău Cosette-Paula USR DA
7. Cosma Lavinia-Corina USR DA
8. Dan Nicușor Daniel USR DA
9. Dehelean Silviu USR DA
10. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
11. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
12. Drulă Cătălin USR DA
13. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
14. Ghinea Cristian USR DA
15. Ion Stelian-Cristian USR DA
16. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
17. Lupescu Dumitru USR DA
18. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
19. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
20. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
21. Prună Cristina-Mădălina USR DA
22. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
23. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
24. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
25. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
26. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
27. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
28. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benkő Erika UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Erdei Dolóczki István UDMR DA
11. Farago Petru UDMR DA
12. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
13. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
14. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
15. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Banias Mircea Marius ALDE DA
4. Borza Remus-Adrian ALDE DA
5. Calotă Florică Ică ALDE DA
6. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
7. Cupă Ion ALDE DA
8. Florea Damian ALDE DA
9. Lovin Dumitru ALDE DA
10. Niță Mihai ALDE DA
11. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP DA
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
4. Codreanu Constantin PMP DA
5. Cristache Cătălin PMP DA
6. Mocanu Adrian PMP DA
7. Movilă Petru PMP DA
8. Pașcan Emil-Marius PMP DA
9. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
10. Sefer Cristian-George PMP DA
11. Simionca Ionuț PMP DA
12. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
13. Tabugan Ion PMP DA
14. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
15. Tomac Eugen PMP DA
16. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Victoria Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
12. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
13. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
14. Vasile Daniel Minoritati DA
15. Vexler Silviu Minoritati DA
16. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 10:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro