Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2017 > 12:50
Marți, 7 martie 2017, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 489/2016 pentru completarea Legii nr. 319/2003 privind Statutul personalului de cercetare-dezvoltare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:279 135 56 28 17 11 16 16
- voturi pentru (DA):278 134 56 28 17 11 16 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian ALDE DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Codreanu Constantin PMP DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR DA
71. Cristache Cătălin PMP DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iacomi Iulian PSD DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Iftimie Neculai PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Victoria Minoritati DA
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Mocanu Adrian PMP DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Movilă Petru PMP DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Niță Mihai ALDE DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Olar Corneliu PNL DA
172. Olteanu Daniel PNL DA
173. Oprea Dumitru PNL DA
174. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petrea Gabriel PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Pop Andrei PSD DA
190. Pop Georgian PSD DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Radu Anișoara PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
203. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
204. Rădulescu Alexandru PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
207. Răduț Violeta PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Alexandru PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
217. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
218. Sefer Cristian-George PMP DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Ștefan Ion PNL DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion PMP DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tomac Eugen PMP DA
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Trușcă Constantin PSD DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
267. Văcaru Alin Vasile PSD DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vișan George-Gabriel PSD DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA