Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 278/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de Guvern nr.26/2000 cu privire la asociații și fundații, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.39 din 31 ianuarie 2000, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:285 136 60 25 19 16 15 14
- voturi pentru (DA):265 133 58 25 18 16 14 1
- voturi împotrivă (NU):15 2 1 - - - - 12
- abțineri:3 - 1 - 1 - 1 -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vosganian Varujan ALDE DA
6. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
7. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
8. Vlase Petru Gabriel PSD DA
9. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
10. Vîrză Mihăiță PSD DA
11. Vîlceanu Dan PNL DA
12. Vișan George-Gabriel PSD DA
13. Velcea Nicolae PSD DA
14. Văcaru Alin Vasile PSD DA
15. Vass Levente UDMR Abținere
16. Vasilică Radu Costin PSD DA
17. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
18. Vasile Daniel Minoritati NU
19. Varga Vasile PNL DA
20. Varga Glad-Aurel PNL NU
21. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
22. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
23. Tușa Adriana Diana PSD DA
24. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
25. Turcan Raluca PNL DA
26. Tudose Mihai PSD DA
27. Tudor Beatrice PSD DA
28. Trușcă Constantin PSD DA
29. Tripa Florin-Dan PSD DA
30. Tomac Eugen PMP DA
31. Toma Ilie PSD DA
32. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
33. Todor Adrian PSD DA
34. Terea Ioan PSD DA
35. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
36. Tabugan Ion PMP DA
37. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
38. Ștefan Viorel PSD -
39. Ștefan Ion PNL DA
40. Ștefan Corneliu PSD DA
41. Șovăială Constantin PNL DA
42. Șova Lucian PSD DA
43. Șotcan Theodora PSD DA
44. Șișcu George PNL DA
45. Șimon Gheorghe PSD DA
46. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
47. Șarapatin Elvira PSD DA
48. Szabó Ödön UDMR DA
49. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
50. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
51. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
52. Stănescu Alexandru PSD DA
53. Stativă Irinel Ioan PSD DA
54. Stancu Florinel PSD DA
55. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
56. Spânu Ion PSD DA
57. Solomon Adrian PSD DA
58. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
59. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
60. Simonis Alfred - Robert PSD DA
61. Simionca Ionuț PMP DA
62. Simion Lucian-Eduard PSD DA
63. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
64. Seres Dénes UDMR DA
65. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
66. Sefer Cristian-George PMP DA
67. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
68. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
69. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
70. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
71. Rotaru Alexandru PSD DA
72. Roșca Lucreția PSD DA
73. Romanescu Cristinel PNL DA
74. Roman Ioan Sorin PSD DA
75. Roman Florin-Claudiu PNL DA
76. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
77. Răduț Violeta PSD DA
78. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
79. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
80. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
81. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
82. Radu Anișoara PSD DA
83. Prună Cristina-Mădălina USR DA
84. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
85. Presură Alexandra PSD DA
86. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
87. Preda Cezar-Florin PNL DA
88. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
89. Popescu Pavel PNL DA
90. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Popa Mihai Valentin PSD NU
93. Popa Florin PSD DA
94. Pop Tudor Rareș USR DA
95. Pop Georgian PSD DA
96. Pop Andrei PSD DA
97. Ponta Victor-Viorel PSD DA
98. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
99. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
103. Petrea Gabriel PSD DA
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Pau Radu - Adrian PSD DA
106. Pașcan Emil-Marius PMP DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pană Adriana-Doina PSD DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati NU
110. Oteșanu Daniela PSD DA
111. Oros Nechita-Adrian PNL DA
112. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
113. Oprea Dumitru PNL DA
114. Olteanu Daniel PNL DA
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Niță Mihai ALDE DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
122. Nicolae Andrei PSD DA
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Movilă Petru PMP DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Mocanu Adrian PMP DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Lupașcu Costel PSD DA
147. Lungu Tudorița PNL DA
148. Lovin Dumitru ALDE DA
149. Longher Victoria Minoritati NU
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Lazăr Sorin PSD DA
152. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Jivan Luminița-Maria PSD DA
155. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Iordache Florin PSD DA
158. Ioniță Antoneta PNL DA
159. Ionescu George PNL DA
160. Ion Stelian-Cristian USR DA
161. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
162. Iftimie Neculai PSD DA
163. Ibram Iusein Minoritati NU
164. Iancu Marius-Ionel PSD DA
165. Iancu Iulian PSD DA
166. Iacomi Iulian PSD DA
167. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
168. Huncă Mihaela PSD DA
169. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
170. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
171. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
172. Halici Nicușor PSD DA
173. Gudu Vasile PNL DA
174. Goga Octavian PMP DA
175. Giugea Nicolae PNL DA
176. Ghinea Cristian USR DA
177. Ghilea Găvrilă PNL DA
178. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
179. Gheorghiu Bogdan PNL DA
180. Gheorghe Tinel PNL DA
181. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
182. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
183. Georgescu Nicolae PSD DA
184. Găină Mihăiță PSD DA
185. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
186. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
187. Gavrilă Camelia PSD DA
188. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
189. Furtună Mirela PSD DA
190. Furic Iarco Minoritati DA
191. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
192. Floroiu Ionel PSD DA
193. Florea Oana-Consuela PSD DA
194. Florea Damian ALDE DA
195. Firczak Iulius Marian Minoritati -
196. Fădor Angelica PNL DA
197. Farago Petru UDMR DA
198. Erdei Dolóczki István UDMR DA
199. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
200. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
201. Drulă Cătălin USR DA
202. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
203. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
204. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
205. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
206. Dehelean Silviu USR DA
207. Dan Nicușor Daniel USR DA
208. Cupșa Ioan PNL DA
209. Cupă Ion ALDE DA
210. Culeafă Mihai PNL DA
211. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
212. Csoma Botond UDMR DA
213. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
214. Csép Éva-Andrea UDMR DA
215. Cristache Cătălin PMP DA
216. Cosma Lavinia-Corina USR DA
217. Cosma Andreea PSD DA
218. Constantin Daniel ALDE DA
219. Cocoș Vasile PSD DA
220. Cobuz Maricela PSD DA
221. Cîtea Vasile PSD DA
222. Ciuhodaru Tudor PSD NU
223. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
224. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
225. Ciocan Dan PSD DA
226. Chiriță Dumitru PSD DA
227. Chiriac Viorel PSD DA
228. Chichirău Cosette-Paula USR DA
229. Cherecheș Viorica PNL DA
230. Cherecheș Florica PNL DA
231. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
232. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
233. Călin Ion PSD DA
234. Căciulă Aurel PSD DA
235. Calotă Florică Ică ALDE DA
236. Calista Mara-Daniela PNL DA
237. Burciu Cristina PSD DA
238. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
239. Bulai Iulian USR DA
240. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
241. Buican Cristian PNL Abținere
242. Budăi Marius-Constantin PSD DA
243. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
244. Bran Ioana PSD DA
245. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
246. Botez Mihai-Cătălin USR DA
247. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
248. Borza Remus-Adrian ALDE DA
249. Bontea Vlad PSD DA
250. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
251. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
252. Bodea Marius PNL DA
253. Bode Lucian Nicolae PNL DA
254. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
255. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
256. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
257. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
258. Birchall Ana PSD DA
259. Bichineț Corneliu PMP DA
260. Bica Dănuț PNL DA
261. Benkő Erika UDMR DA
262. Benedek Zacharie UDMR DA
263. Bende Sándor UDMR DA
264. Bejinariu Eugen PSD DA
265. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
266. Bălănescu Alexandru PSD DA
267. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
268. Barna Ilie Dan USR DA
269. Banias Mircea Marius ALDE DA
270. Balint Liviu-Ioan PMP DA
271. Balan Ioan PNL DA
272. Badea Leonardo PSD DA
273. Babuș Radu PSD DA
274. Axinte Vasile PSD DA
275. Ardelean Ben-Oni PNL DA
276. Apjok Norbert UDMR DA
277. Anton Anton ALDE DA
278. Antal István-János UDMR DA
279. Andrușcă Dănuț PSD DA
280. Andronache Gabriel PNL DA
281. Anastase Roberta Alma PNL DA
282. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
283. Alexe Costel PNL DA
284. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
285. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 2:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro