Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 278/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de Guvern nr.26/2000 cu privire la asociații și fundații, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.39 din 31 ianuarie 2000, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:285 136 60 25 19 16 15 14
- voturi pentru (DA):265 133 58 25 18 16 14 1
- voturi împotrivă (NU):15 2 1 - - - - 12
- abțineri:3 - 1 - 1 - 1 -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Badea Leonardo PSD DA
5. Bălănescu Alexandru PSD DA
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Birchall Ana PSD DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Chiriță Dumitru PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciuhodaru Tudor PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cosma Andreea PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
37. Florea Oana-Consuela PSD DA
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
40. Furtună Mirela PSD DA
41. Gavrilă Camelia PSD DA
42. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
48. Huncă Mihaela PSD DA
49. Iacomi Iulian PSD DA
50. Iancu Iulian PSD DA
51. Iancu Marius-Ionel PSD DA
52. Iftimie Neculai PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Itu Cornel PSD DA
56. Jivan Luminița-Maria PSD DA
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Lupașcu Costel PSD DA
59. Macovei Silviu Nicu PSD DA
60. Marica Petru-Sorin PSD DA
61. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
62. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
63. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
64. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
65. Mînzatu Roxana PSD DA
66. Mohaci Mihai PSD DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Mușoiu Ștefan PSD DA
69. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
70. Neață Eugen PSD DA
71. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
72. Nicolae Andrei PSD DA
73. Nicolicea Eugen PSD DA
74. Nistor Laurențiu PSD DA
75. Niță Nicu PSD DA
76. Nosa Iuliu PSD DA
77. Oteșanu Daniela PSD DA
78. Pană Adriana-Doina PSD DA
79. Paraschiv Rodica PSD DA
80. Pau Radu - Adrian PSD DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petrea Gabriel PSD DA
83. Petric Octavian PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Ponta Victor-Viorel PSD DA
87. Pop Andrei PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Popa Florin PSD DA
90. Popa Mihai Valentin PSD NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Presură Alexandra PSD DA
93. Radu Anișoara PSD DA
94. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Roșca Lucreția PSD DA
98. Rotaru Alexandru PSD DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
100. Simion Lucian-Eduard PSD DA
101. Simonis Alfred - Robert PSD DA
102. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Solomon Adrian PSD DA
105. Spânu Ion PSD DA
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Stănescu Alexandru PSD DA
109. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
110. Șarapatin Elvira PSD DA
111. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
112. Șimon Gheorghe PSD DA
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șova Lucian PSD DA
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Ștefan Viorel PSD -
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
118. Terea Ioan PSD DA
119. Todor Adrian PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tripa Florin-Dan PSD DA
122. Trușcă Constantin PSD DA
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Tudose Mihai PSD DA
125. Tușa Adriana Diana PSD DA
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
128. Vasilică Radu Costin PSD DA
129. Văcaru Alin Vasile PSD DA
130. Velcea Nicolae PSD DA
131. Vișan George-Gabriel PSD DA
132. Vîrză Mihăiță PSD DA
133. Vlase Petru Gabriel PSD DA
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL DA
9. Bodea Marius PNL DA
10. Buican Cristian PNL Abținere
11. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
12. Calista Mara-Daniela PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Cherecheș Viorica PNL DA
15. Culeafă Mihai PNL DA
16. Cupșa Ioan PNL DA
17. Fădor Angelica PNL DA
18. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
19. Gheorghe Tinel PNL DA
20. Gheorghiu Bogdan PNL DA
21. Ghilea Găvrilă PNL DA
22. Giugea Nicolae PNL DA
23. Gudu Vasile PNL DA
24. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
25. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
26. Ionescu George PNL DA
27. Ioniță Antoneta PNL DA
28. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
29. Lungu Tudorița PNL DA
30. Mareș Mara PNL DA
31. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
32. Neagu Nicolae PNL DA
33. Nicoară Romeo Florin PNL DA
34. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
35. Olar Corneliu PNL DA
36. Olteanu Daniel PNL DA
37. Oprea Dumitru PNL DA
38. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
39. Oros Nechita-Adrian PNL DA
40. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
41. Popescu Pavel PNL DA
42. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
43. Preda Cezar-Florin PNL DA
44. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
45. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
46. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
47. Roman Florin-Claudiu PNL DA
48. Romanescu Cristinel PNL DA
49. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
50. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
52. Șișcu George PNL DA
53. Șovăială Constantin PNL DA
54. Ștefan Ion PNL DA
55. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
56. Turcan Raluca PNL DA
57. Varga Glad-Aurel PNL NU
58. Varga Vasile PNL DA
59. Vîlceanu Dan PNL DA
60. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Cosma Lavinia-Corina USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Dehelean Silviu USR DA
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Drulă Cătălin USR DA
11. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
12. Ghinea Cristian USR DA
13. Ion Stelian-Cristian USR DA
14. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
15. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
16. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
17. Pop Tudor Rareș USR DA
18. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
19. Prună Cristina-Mădălina USR DA
20. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
21. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
22. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
23. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
24. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
25. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Erdei Dolóczki István UDMR DA
11. Farago Petru UDMR DA
12. Korodi Attila UDMR DA
13. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
14. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
15. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
16. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
17. Seres Dénes UDMR DA
18. Szabó Ödön UDMR DA
19. Vass Levente UDMR Abținere
1. Anton Anton ALDE DA
2. Banias Mircea Marius ALDE DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
4. Borza Remus-Adrian ALDE DA
5. Calotă Florică Ică ALDE DA
6. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
7. Constantin Daniel ALDE DA
8. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
9. Cupă Ion ALDE DA
10. Florea Damian ALDE DA
11. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
12. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
13. Lovin Dumitru ALDE DA
14. Niță Mihai ALDE DA
15. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
16. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP DA
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
4. Cristache Cătălin PMP DA
5. Goga Octavian PMP DA
6. Mocanu Adrian PMP DA
7. Movilă Petru PMP DA
8. Pașcan Emil-Marius PMP DA
9. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
10. Sefer Cristian-George PMP DA
11. Simionca Ionuț PMP DA
12. Tabugan Ion PMP DA
13. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
14. Tomac Eugen PMP DA
15. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
3. Firczak Iulius Marian Minoritati -
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
7. Ibram Iusein Minoritati NU
8. Longher Victoria Minoritati NU
9. Pambuccian Varujan Minoritati NU
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
11. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
12. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
13. Vasile Daniel Minoritati NU
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 21:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro