Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:13

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 307/2015 privind modificarea și completarea Legii nr. 562/2004 privind autorizarea instituțiilor publice din sistemul de apărare, ordine publică și securitate națională de a vinde personalului propriu unele locuințe de serviciu pe care acestea le au în administrare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:260 132 45 23 14 14 17 15
- voturi pentru (DA):256 131 43 23 14 14 17 14
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
6. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
7. Vlase Petru Gabriel PSD DA
8. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
9. Vîrză Mihăiță PSD DA
10. Vișan George-Gabriel PSD DA
11. Vexler Silviu Minoritati DA
12. Velcea Nicolae PSD DA
13. Văcaru Alin Vasile PSD DA
14. Vass Levente UDMR DA
15. Vasilică Radu Costin PSD DA
16. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
17. Vasile Daniel Minoritati DA
18. Varga Vasile PNL DA
19. Varga Glad-Aurel PNL DA
20. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
21. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
22. Turcan Raluca PNL DA
23. Tudose Mihai PSD DA
24. Tudor Beatrice PSD DA
25. Trușcă Constantin PSD DA
26. Tripa Florin-Dan PSD DA
27. Tomac Eugen PMP DA
28. Toma Ilie PSD DA
29. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
30. Todor Adrian PSD DA
31. Tîlvăr Angel PSD DA
32. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
33. Tabugan Ion PMP DA
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
35. Șovăială Constantin PNL DA
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șotcan Theodora PSD DA
38. Șimon Gheorghe PSD DA
39. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
40. Șarapatin Elvira PSD DA
41. Szabó Ödön UDMR DA
42. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
43. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
44. Suciu Matei PSD DA
45. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
46. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
47. Stănescu Alexandru PSD DA
48. Stancu Florinel PSD DA
49. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
50. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
51. Spânu Ion PSD DA
52. Solomon Adrian PSD DA
53. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
54. Simonis Alfred - Robert PSD DA
55. Simionca Ionuț PMP DA
56. Simion Lucian-Eduard PSD DA
57. Sefer Cristian-George PMP DA
58. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
59. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
60. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
61. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
62. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
63. Rotaru Alexandru PSD DA
64. Roșca Lucreția PSD DA
65. Roman Ioan Sorin PSD DA
66. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
67. Răduț Violeta PSD DA
68. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
69. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
70. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
71. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
72. Radu Anișoara PSD DA
73. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
74. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
75. Presură Alexandra PSD DA
76. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
77. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
78. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
79. Popa Mihai Valentin PSD DA
80. Popa Florin PSD DA
81. Pop Tudor Rareș USR DA
82. Pop Georgian PSD DA
83. Pop Andrei PSD DA
84. Ponta Victor-Viorel PSD DA
85. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
89. Petrea Gabriel PSD DA
90. Păle Dănuț PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Pană Adriana-Doina PSD DA
94. Oteșanu Daniela PSD DA
95. Oros Nechita-Adrian PNL DA
96. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
97. Oprea Dumitru PNL DA
98. Olteanu Daniel PNL DA
99. Olar Corneliu PNL NU
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Niță Nicu PSD DA
102. Niță Mihai ALDE DA
103. Nistor Laurențiu PSD DA
104. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
107. Neață Eugen PSD DA
108. Neagu Nicolae PNL DA
109. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Movilă Petru PMP DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Jivan Luminița-Maria PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Ioniță Antoneta PNL DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Iftimie Neculai PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Iancu Marius-Ionel PSD DA
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iacomi Iulian PSD DA
151. Huncă Mihaela PSD DA
152. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
153. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
154. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
155. Halici Nicușor PSD DA
156. Gudu Vasile PNL DA
157. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
158. Goga Octavian PMP DA
159. Giugea Nicolae PNL DA
160. Ghinea Cristian USR DA
161. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
162. Gheorghiu Bogdan PNL DA
163. Gheorghe Tinel PNL DA
164. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
165. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
166. Georgescu Nicolae PSD DA
167. Găină Mihăiță PSD DA
168. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
169. Gavrilă Camelia PSD DA
170. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
171. Furtună Mirela PSD DA
172. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
173. Floroiu Ionel PSD DA
174. Florea Damian ALDE DA
175. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
176. Farago Petru UDMR DA
177. Erdei Dolóczki István UDMR DA
178. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
179. Dunava Costel Neculai PSD DA
180. Drulă Cătălin USR DA
181. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
182. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
183. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
184. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
185. Dobre Mircea-Titus PSD DA
186. Dîrzu Ioan PSD DA
187. Dehelean Silviu USR DA
188. Dan Nicușor Daniel USR DA
189. Cupșa Ioan PNL DA
190. Culeafă Mihai PNL DA
191. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
192. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
193. Csép Éva-Andrea UDMR DA
194. Cristache Cătălin PMP DA
195. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
196. Cosma Lavinia-Corina USR DA
197. Cosma Andreea PSD DA
198. Constantin Daniel ALDE DA
199. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
200. Codreanu Constantin PMP DA
201. Cocoș Vasile PSD DA
202. Cobuz Maricela PSD DA
203. Cîtea Vasile PSD DA
204. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
205. Ciuhodaru Tudor PSD NU
206. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
207. Ciocan Dan PSD DA
208. Chiriță Dumitru PSD DA
209. Chiriac Viorel PSD DA
210. Chichirău Cosette-Paula USR DA
211. Cherecheș Viorica PNL DA
212. Cherecheș Florica PNL DA
213. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
214. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
215. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
216. Căciulă Aurel PSD DA
217. Calotă Florică Ică ALDE DA
218. Calista Mara-Daniela PNL DA
219. Burciu Cristina PSD DA
220. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
221. Bulai Iulian USR DA
222. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
223. Buican Cristian PNL DA
224. Budăi Marius-Constantin PSD DA
225. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
226. Bran Ioana PSD DA
227. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
228. Botez Mihai-Cătălin USR DA
229. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
230. Borza Remus-Adrian ALDE DA
231. Bontea Vlad PSD DA
232. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
233. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
234. Bode Lucian Nicolae PNL DA
235. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
236. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
237. Birchall Ana PSD DA
238. Bichineț Corneliu PMP DA
239. Bica Dănuț PNL DA
240. Benga Tudor - Vlad USR DA
241. Benedek Zacharie UDMR DA
242. Bende Sándor UDMR DA
243. Bejinariu Eugen PSD DA
244. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
245. Barna Ilie Dan USR DA
246. Banias Mircea Marius ALDE DA
247. Balint Liviu-Ioan PMP DA
248. Balan Ioan PNL DA
249. Badea Leonardo PSD DA
250. Babuș Radu PSD DA
251. Axinte Vasile PSD DA
252. Avram Constantin ALDE DA
253. Apjok Norbert UDMR DA
254. Anton Anton ALDE DA
255. Andrușcă Dănuț PSD DA
256. Andronache Gabriel PNL DA
257. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
258. Anastase Roberta Alma PNL DA
259. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
260. Adnagi Slavoliub Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 15:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro