Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:13

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 307/2015 privind modificarea și completarea Legii nr. 562/2004 privind autorizarea instituțiilor publice din sistemul de apărare, ordine publică și securitate națională de a vinde personalului propriu unele locuințe de serviciu pe care acestea le au în administrare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:260 132 45 23 14 14 17 15
- voturi pentru (DA):256 131 43 23 14 14 17 14
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Badea Leonardo PSD DA
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Birchall Ana PSD DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Chiriță Dumitru PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Dîrzu Ioan PSD DA
33. Dobre Mircea-Titus PSD DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
40. Furtună Mirela PSD DA
41. Gavrilă Camelia PSD DA
42. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
48. Huncă Mihaela PSD DA
49. Iacomi Iulian PSD DA
50. Iancu Iulian PSD DA
51. Iancu Marius-Ionel PSD DA
52. Iftimie Neculai PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Intotero Natalia-Elena PSD DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Itu Cornel PSD DA
57. Jivan Luminița-Maria PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Manole Petre-Florin PSD DA
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Mocioalcă Ion PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Mușoiu Ștefan PSD DA
71. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
72. Neață Eugen PSD DA
73. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
74. Nicolae Andrei PSD DA
75. Nistor Laurențiu PSD DA
76. Niță Nicu PSD DA
77. Nosa Iuliu PSD DA
78. Oteșanu Daniela PSD DA
79. Pană Adriana-Doina PSD DA
80. Paraschiv Rodica PSD DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petrea Gabriel PSD DA
83. Petric Octavian PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Ponta Victor-Viorel PSD DA
86. Pop Andrei PSD DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Popa Mihai Valentin PSD DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Radu Anișoara PSD DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Roșca Lucreția PSD DA
98. Rotaru Alexandru PSD DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
100. Simion Lucian-Eduard PSD DA
101. Simonis Alfred - Robert PSD DA
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
103. Solomon Adrian PSD DA
104. Spânu Ion PSD DA
105. Stancu Florinel PSD DA
106. Stănescu Alexandru PSD DA
107. Suciu Matei PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Șarapatin Elvira PSD DA
110. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
111. Șimon Gheorghe PSD DA
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șova Lucian PSD DA
114. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
115. Tîlvăr Angel PSD DA
116. Todor Adrian PSD DA
117. Toma Ilie PSD DA
118. Tripa Florin-Dan PSD DA
119. Trușcă Constantin PSD DA
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Tudose Mihai PSD DA
122. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
123. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
124. Vasilică Radu Costin PSD DA
125. Văcaru Alin Vasile PSD DA
126. Velcea Nicolae PSD DA
127. Vișan George-Gabriel PSD DA
128. Vîrză Mihăiță PSD DA
129. Vlase Petru Gabriel PSD DA
130. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
131. Weber Mihai PSD DA
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Anastase Roberta Alma PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Balan Ioan PNL DA
4. Bica Dănuț PNL DA
5. Bode Lucian Nicolae PNL DA
6. Buican Cristian PNL DA
7. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
8. Calista Mara-Daniela PNL DA
9. Cherecheș Florica PNL DA
10. Cherecheș Viorica PNL DA
11. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
12. Culeafă Mihai PNL DA
13. Cupșa Ioan PNL DA
14. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
15. Gheorghe Tinel PNL DA
16. Gheorghiu Bogdan PNL DA
17. Giugea Nicolae PNL DA
18. Gudu Vasile PNL DA
19. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
20. Ionescu George PNL DA
21. Ioniță Antoneta PNL DA
22. Lungu Tudorița PNL DA
23. Mareș Mara PNL DA
24. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
25. Neagu Nicolae PNL DA
26. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
27. Olar Corneliu PNL NU
28. Olteanu Daniel PNL DA
29. Oprea Dumitru PNL DA
30. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
31. Oros Nechita-Adrian PNL DA
32. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
33. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
34. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
35. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
36. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
37. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
38. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
39. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
40. Șovăială Constantin PNL DA
41. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
42. Turcan Raluca PNL DA
43. Varga Glad-Aurel PNL DA
44. Varga Vasile PNL DA
45. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Cosma Lavinia-Corina USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Dehelean Silviu USR DA
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Drulă Cătălin USR DA
11. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
12. Ghinea Cristian USR DA
13. Ion Stelian-Cristian USR DA
14. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
15. Lupescu Dumitru USR DA
16. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
17. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
18. Pop Tudor Rareș USR DA
19. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
20. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
23. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Bende Sándor UDMR DA
4. Benedek Zacharie UDMR DA
5. Csép Éva-Andrea UDMR DA
6. Erdei Dolóczki István UDMR DA
7. Farago Petru UDMR DA
8. Kelemen Hunor UDMR DA
9. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
10. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
11. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
12. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
13. Szabó Ödön UDMR DA
14. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Banias Mircea Marius ALDE DA
4. Borza Remus-Adrian ALDE DA
5. Calotă Florică Ică ALDE DA
6. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
7. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
8. Constantin Daniel ALDE DA
9. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
10. Florea Damian ALDE DA
11. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
12. Lovin Dumitru ALDE DA
13. Niță Mihai ALDE DA
14. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP DA
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
4. Codreanu Constantin PMP DA
5. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
6. Cristache Cătălin PMP DA
7. Goga Octavian PMP DA
8. Movilă Petru PMP DA
9. Pașcan Emil-Marius PMP DA
10. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
11. Sefer Cristian-George PMP DA
12. Simionca Ionuț PMP DA
13. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
14. Tabugan Ion PMP DA
15. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
16. Tomac Eugen PMP DA
17. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
5. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
6. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Victoria Minoritati DA
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
11. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
12. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
13. Vasile Daniel Minoritati DA
14. Vexler Silviu Minoritati DA
15. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 3:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro