Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 600/2006 privind reutilizarea informațiilor din instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 83 53 22 38 11 16 13 11
- voturi pentru (DA):238 81 53 16 37 11 16 13 11
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:4 - - 4 - - - - -
- nu au votat:4 1 - 2 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zegrean Augustin PD-L DA
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
3. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
4. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
5. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
6. Vlădoiu Aurel PSD DA
7. Văsioiu Horia PD-L DA
8. Vălean Adina Ioana PNL DA
9. Vasile Aurelia PSD DA
10. Vainer Aurel Minoritati DA
11. Ursărescu Dorinel PNL DA
12. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
13. Ungureanu Petre PNL DA
14. Ujeniuc Dragoș PNL DA
15. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
16. Țundrea Ioan PC DA
17. Turcan Raluca PNL DA
18. Tudor Marcu PRM DA
19. Tudor Constantin PC DA
20. Toma Horia-Victor PNL DA
21. Toma Florentina Marilena PSD DA
22. Todoran Pavel PSD DA
23. Timiș Ioan PNL DA
24. Timar Liviu PSD DA
25. Teodorescu George Alin PSD DA
26. Tărniceru Petru PSD DA
27. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
28. Tămagă Constantin PSD DA
29. Tabără Valeriu PD-L DA
30. Știucă Alecsandru PSD DA
31. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
32. Știrbeț Cornel PNL DA
33. Szekely Levente Csaba UDMR DA
34. Strungă Emil PNL DA
35. Străchinaru Petre PD-L DA
36. Stoica Ion - DA
37. Stănișoară Mihai PD-L DA
38. Stănescu Cristian PRM DA
39. Stativă Irinel Ioan PSD DA
40. Stanciu Anghel PSD DA
41. Stan Ion PSD DA
42. Stan Ioan PSD DA
43. Soporan Vasile Filip PSD DA
44. Sóki Béla UDMR DA
45. Sirețeanu Mihail PSD DA
46. Seres Dénes UDMR DA
47. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
48. Scutaru Adrian George PNL DA
49. Sârbu Mugurel Liviu - DA
50. Sârbu Marian PSD DA
51. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
52. Sârb Gheorghe PD-L DA
53. Săpunaru Nini PNL DA
54. Săniuță Marian-Florian PSD DA
55. Sasu Ion PSD DA
56. Sandu Gabriel PNL DA
57. Sanda Victor PSD DA
58. Rușanu Dan Radu PNL DA
59. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
60. Rus Ioan Aurel PRM DA
61. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
62. Rogin Marius PD-L DA
63. Rădulescu Cristian PD-L DA
64. Radan Mihai Minoritati DA
65. Racoceanu Viorel PD-L DA
66. Puzdrea Dumitru PD-L DA
67. Pușcă Mircea Valer PNL DA
68. Pușcaș Vasile PSD DA
69. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
70. Pupeză Viorel PSD DA
71. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
72. Pruteanu Vasile PNL DA
73. Preda Ion PNL DA
74. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
75. Popescu Ionica Constanța PC DA
76. Popescu Florin Aurelian PNL DA
77. Popa Nicolae PC DA
78. Popa Cornel PNL DA
79. Pop Claudiu Adrian PSD DA
80. Ponta Victor-Viorel PSD DA
81. Plumb Rovana PSD DA
82. Petrea Constantin PD-L DA
83. Păun Nicolae Minoritati DA
84. Paveliu Marian Sorin PNL DA
85. Pavelescu Aurelian - DA
86. Pascu Bogdan PC DA
87. Pardău Dumitru PNL DA
88. Palăr Ionel PNL DA
89. Ovidenie Costel - DA
90. Oprea Gabriel PSD DA
91. Olteanu Bogdan PNL DA
92. Oltean Ioan PD-L DA
93. Olarean Aurel PD-L DA
94. Oancea Viorel PNL DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Nițulescu Teodor PRM Abținere
97. Niță Constantin PSD DA
98. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
99. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
100. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
101. Nicolicea Eugen PSD DA
102. Nica Dan PSD DA
103. Nedelcu Gabriela PSD -
104. Nechita Aurel PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Movilă Petru PD-L DA
109. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
110. Momanu Corneliu PNL DA
111. Moldovan Emil Radu PSD DA
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Mohora Tudor PSD DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mocanu Vasile PSD DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mînzînă Ion PRM -
118. Mitrea Manuela PSD DA
119. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Meir Nati - DA
126. Mătușa Tudor PRM DA
127. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
128. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mazăre Alexandru PSD DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Martin Eduard-Stelian PSD DA
135. Marin Constantin PSD DA
136. Manta Pantelimon PC DA
137. Magheru Paul PRM DA
138. Macaleți Costică PSD DA
139. Luchian Ion PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Liga Dănuț PD-L DA
142. Lificiu Petru - DA
143. Lari-Iorga Leonida - DA
144. Lambrino Radu PD-L DA
145. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Iustian Mircea Teodor PNL DA
148. Iriza Marius PRM DA
149. Iordache Grațiela Denisa PC DA
150. Iordache Florin PSD DA
151. Ionescu Daniel PSD DA
152. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
153. Ignat Miron Minoritati DA
154. Igaș Traian Constantin PD-L DA
155. Ifrim Mircea PRM DA
156. Hoinaru Marian PNL DA
157. Hoban Ioan PNL DA
158. Hellvig Eduard Raul PC DA
159. Hanganu Romeo Octavian PC DA
160. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
161. Gușă Cozmin Horea - DA
162. Gubandru Aurel PSD DA
163. Grosaru Mircea Minoritati DA
164. Grigore Dan PD-L DA
165. Gonțea Ion PD-L -
166. Godja Petru PSD DA
167. Glăvan Ștefan PC DA
168. Giurgiu Mircia - DA
169. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
170. Gheorghe Valeriu PNL DA
171. Gerea Andrei Dominic PNL DA
172. Georgescu Filip PSD DA
173. Găleteanu Monalisa PSD DA
174. Gabor Gheorghe PNL DA
175. Furo Iuliu Ioan PRM DA
176. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
177. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
178. Florea Damian PC DA
179. Firczak Gheorghe Minoritati DA
180. Fenechiu Relu PNL DA
181. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
182. Faina Constantin PC DA
183. Erdei Dolóczki István UDMR DA
184. Duțu Stelian PD-L DA
185. Dușa Mircea PSD DA
186. Dumitru Ion PSD DA
187. Dumitriu Mihai PSD DA
188. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
189. Dragomir Gheorghe PNL DA
190. Dorneanu Valer PSD DA
191. Diaconescu Marin PRM DA
192. Dan Iosif PSD NU
193. Cutean Vasile Emilian PSD DA
194. Crăciunescu Grigore PNL DA
195. Corlățean Titus PSD DA
196. Constantinescu Viorel PSD DA
197. Codîrlă Liviu PRM DA
198. Cocrea Olguța - DA
199. Cliveti Minodora PSD DA
200. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
201. Ciopraga Mircea PNL DA
202. Ciontu Corneliu - DA
203. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
204. Cindrea Ioan PSD DA
205. Chiș Filonaș PSD DA
206. Chiper Gheorghe PSD DA
207. Câmpanu Liviu PNL DA
208. Călin Ion PSD DA
209. Călian Petru PC DA
210. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
211. Canacheu Costică PD-L DA
212. Calimente Mihăiță PNL DA
213. Buzea Cristian Valeriu PRM -
214. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
215. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
216. Buruiană Aprodu Daniela PRM Abținere
217. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
218. Buda Ioan PSD DA
219. Buda Daniel PD-L DA
220. Buciuta Ștefan Minoritati DA
221. Buciu Angela PRM DA
222. Brînză William Gabriel PD-L DA
223. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
224. Bónis István UDMR DA
225. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
226. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
227. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
228. Bivolaru Ioan PSD DA
229. Bentu Dumitru PSD DA
230. Bejinariu Eugen PSD DA
231. Bănicioiu Nicolae PSD DA
232. Băeșu George PSD DA
233. Bădălău Niculae PSD DA
234. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
235. Bara Nicolae PD-L DA
236. Baban Ștefan PRM Abținere
237. Ardelean Lia PC DA
238. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
239. Antal István UDMR DA
240. Antal Árpád-András UDMR DA
241. Andea Petru PSD DA
242. Amet Aledin Minoritati DA
243. Amarie Constantin PSD DA
244. Almăjanu Marin PNL DA
245. Albu Gheorghe PD-L DA
246. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
247. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 14:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro