Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 600/2006 privind reutilizarea informațiilor din instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 83 53 22 38 11 16 13 11
- voturi pentru (DA):238 81 53 16 37 11 16 13 11
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:4 - - 4 - - - - -
- nu au votat:4 1 - 2 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Buzea Cristian Valeriu PRM -
2. Gonțea Ion PD-L -
3. Mînzînă Ion PRM -
4. Nedelcu Gabriela PSD -
1. Baban Ștefan PRM Abținere
2. Buruiană Aprodu Daniela PRM Abținere
3. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
4. Nițulescu Teodor PRM Abținere
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian PC DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hoinaru Marian PNL DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PC DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L DA
99. Lari-Iorga Leonida - DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PNL DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel PNL DA
146. Olarean Aurel PD-L DA
147. Oltean Ioan PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Oprea Gabriel PSD DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pardău Dumitru PNL DA
153. Pascu Bogdan PC DA
154. Pavelescu Aurelian - DA
155. Paveliu Marian Sorin PNL DA
156. Păun Nicolae Minoritati DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Nicolae PC DA
163. Popescu Florin Aurelian PNL DA
164. Popescu Ionica Constanța PC DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Preda Ion PNL DA
167. Pruteanu Vasile PNL DA
168. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
169. Pupeză Viorel PSD DA
170. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
171. Pușcaș Vasile PSD DA
172. Pușcă Mircea Valer PNL DA
173. Puzdrea Dumitru PD-L DA
174. Racoceanu Viorel PD-L DA
175. Radan Mihai Minoritati DA
176. Rădulescu Cristian PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Rușanu Dan Radu PNL DA
182. Sanda Victor PSD DA
183. Sandu Gabriel PNL DA
184. Sasu Ion PSD DA
185. Săniuță Marian-Florian PSD DA
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Sârb Gheorghe PD-L DA
188. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
189. Sârbu Marian PSD DA
190. Sârbu Mugurel Liviu - DA
191. Scutaru Adrian George PNL DA
192. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sirețeanu Mihail PSD DA
195. Sóki Béla UDMR DA
196. Soporan Vasile Filip PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stan Ion PSD DA
199. Stanciu Anghel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Cristian PRM DA
202. Stănișoară Mihai PD-L DA
203. Stoica Ion - DA
204. Străchinaru Petre PD-L DA
205. Strungă Emil PNL DA
206. Szekely Levente Csaba UDMR DA
207. Știrbeț Cornel PNL DA
208. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
209. Știucă Alecsandru PSD DA
210. Tabără Valeriu PD-L DA
211. Tămagă Constantin PSD DA
212. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
213. Tărniceru Petru PSD DA
214. Teodorescu George Alin PSD DA
215. Timar Liviu PSD DA
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD DA
218. Toma Florentina Marilena PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Tudor Constantin PC DA
221. Tudor Marcu PRM DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Vasile Aurelia PSD DA
231. Vălean Adina Ioana PNL DA
232. Văsioiu Horia PD-L DA
233. Vlădoiu Aurel PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
238. Zegrean Augustin PD-L DA
1. Dan Iosif PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro