Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2017 > 13:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2017, ora 13:00

Poziție pe
ordinea de zi:
34
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 444/2017 pentru ratificarea Acordului Economic și Comercial Cuprinzător (CETA) între Canada, pe de o parte, și Uniunea Europeană și statele sale membre, pe de altă parte, semnat la Bruxelles la 30 octombrie 2016
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 136 57 22 19 11 10 12 5
- voturi pentru (DA):272 136 57 22 19 11 10 12 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Cosma Andreea PSD DA
31. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Florea Oana-Consuela PSD DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
43. Furtună Mirela PSD DA
44. Gavrilă Camelia PSD DA
45. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
46. Găină Mihăiță PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gherman Dumitru PSD DA
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Goga Octavian PSD DA
51. Halici Nicușor PSD DA
52. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Iancu Iulian PSD DA
55. Iancu Marius-Ionel PSD DA
56. Iftimie Neculai PSD DA
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
58. Intotero Natalia-Elena PSD DA
59. Iordache Florin PSD DA
60. Itu Cornel PSD DA
61. Jivan Luminița-Maria PSD DA
62. Lazăr Sorin PSD DA
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Macovei Silviu Nicu PSD DA
65. Manole Petre-Florin PSD DA
66. Marica Petru-Sorin PSD DA
67. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
69. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
70. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
71. Mînzatu Roxana PSD DA
72. Mocioalcă Ion PSD DA
73. Mohaci Mihai PSD DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Mușoiu Ștefan PSD DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
79. Nicolae Andrei PSD DA
80. Nicolicea Eugen PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Nicu PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Oteșanu Daniela PSD DA
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Paraschiv Rodica PSD DA
87. Pau Radu - Adrian PSD DA
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Petric Octavian PSD DA
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
91. Pop Andrei PSD DA
92. Pop Georgian PSD DA
93. Popa Florin PSD DA
94. Popa Mihai Valentin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Presură Alexandra PSD DA
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Rădulescu Alexandru PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Roman Ioan Sorin PSD DA
103. Roșca Lucreția PSD DA
104. Rotaru Alexandru PSD DA
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
106. Simion Lucian-Eduard PSD DA
107. Simonis Alfred - Robert PSD DA
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Suciu Matei PSD DA
113. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
114. Șarapatin Elvira PSD DA
115. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
116. Șotcan Theodora PSD DA
117. Ștefan Corneliu PSD DA
118. Ștefan Viorel PSD DA
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Terea Ioan PSD DA
122. Tîlvăr Angel PSD DA
123. Todor Adrian PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tripa Florin-Dan PSD DA
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL DA
9. Bodea Marius PNL DA
10. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
13. Calista Mara-Daniela PNL DA
14. Cherecheș Florica PNL DA
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
16. Culeafă Mihai PNL DA
17. Cupșa Ioan PNL DA
18. Dobre Victor Paul PNL DA
19. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
20. Giugea Nicolae PNL DA
21. Gudu Vasile PNL DA
22. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
23. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
24. Ionescu George PNL DA
25. Ioniță Antoneta PNL DA
26. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
27. Lungu Tudorița PNL DA
28. Mareș Mara PNL DA
29. Mihalescul Dumitru PNL DA
30. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
31. Neagu Nicolae PNL DA
32. Nicoară Romeo Florin PNL DA
33. Olar Corneliu PNL DA
34. Olteanu Daniel PNL DA
35. Oprea Dumitru PNL DA
36. Oros Nechita-Adrian PNL DA
37. Palăr Ionel PNL DA
38. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
39. Popescu Pavel PNL DA
40. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
41. Preda Cezar-Florin PNL DA
42. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
43. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
44. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
45. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
46. Roman Florin-Claudiu PNL DA
47. Romanescu Cristinel PNL DA
48. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
49. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
50. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
52. Șișcu George PNL DA
53. Șovăială Constantin PNL DA
54. Turcan Raluca PNL DA
55. Varga Vasile PNL DA
56. Vîlceanu Dan PNL DA
57. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Benga Tudor - Vlad USR DA
2. Botez Mihai-Cătălin USR DA
3. Chichirău Cosette-Paula USR DA
4. Cosma Lavinia-Corina USR DA
5. Dan Nicușor Daniel USR DA
6. Dehelean Silviu USR DA
7. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
8. Drulă Cătălin USR DA
9. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
10. Ion Stelian-Cristian USR DA
11. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
14. Pop Tudor Rareș USR DA
15. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
16. Prună Cristina-Mădălina USR DA
17. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
18. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
19. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
20. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
21. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
22. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Erdei Dolóczki István UDMR DA
11. Farago Petru UDMR DA
12. Korodi Attila UDMR DA
13. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
14. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
15. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
16. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
17. Seres Dénes UDMR DA
18. Szabó Ödön UDMR DA
19. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
4. Calotă Florică Ică ALDE DA
5. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
6. Cupă Ion ALDE DA
7. Lovin Dumitru ALDE DA
8. Niță Mihai ALDE DA
9. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
10. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
11. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
3. Codreanu Constantin PMP DA
4. Cristache Cătălin PMP DA
5. Movilă Petru PMP DA
6. Pașcan Emil-Marius PMP DA
7. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
8. Simionca Ionuț PMP DA
9. Tabugan Ion PMP DA
10. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Furic Iarco Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Victoria Minoritati DA
9. Pambuccian Varujan Minoritati DA
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
2. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
3. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
4. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
5. Văcaru Alin Vasile - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 17:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro