Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 23:43 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 23:43

Subiect vot: Anexa 7 - amendament respins 20
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:309 112 52 19 13 13 5 13 50 16 6 6 2 2
- voturi pentru (DA):280 111 49 15 - 13 5 13 48 15 6 1 2 2
- voturi împotrivă (NU):23 1 3 1 12 - - - 2 - - 4 - -
- abțineri:5 - - 3 1 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Antal István-Loránt senator UDMR NU
2. Arcan Emilia senator PSD DA
3. Arcaș Viorel senator PSD DA
4. Baciu Gheorghe senator - DA
5. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
6. Bădălău Niculae senator PSD DA
7. Benea Adrian-Dragoș senator PSD NU
8. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
9. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
10. Bulacu Romulus senator PNL DA
11. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
12. Caracota Iancu senator PNL DA
13. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
14. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
15. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
16. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
17. Corlățean Titus senator PSD DA
18. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
19. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
20. Crețu Gabriela senator PSD DA
21. Cristina Ioan senator PNL -
22. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR NU
23. Deneș Ioan senator PSD DA
24. Derzsi Ákos senator UDMR NU
25. Diaconescu Renică senator PSD DA
26. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
27. Dogariu Eugen senator PSD DA
28. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
29. Fălcoi Nicu senator USR DA
30. Federovici Doina Elena senator PSD DA
31. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
32. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
33. Ganea Ion senator PSD DA
34. Ghica Cristian senator USR DA
35. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
36. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
37. Hadârcă Ion senator ALDE DA
38. Ilea Vasile senator PSD DA
39. Iordache Virginel senator PSD DA
40. László Attila senator UDMR DA
41. Lungu Dan senator USR DA
42. Lupu Victorel senator PSD DA
43. Manoliu Dan senator PSD DA
44. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
45. Marin Gheorghe senator PSD DA
46. Marin Nicolae senator PSD DA
47. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
48. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
49. Mihu Ștefan senator PSD DA
50. Mirea Siminica senator PSD DA
51. Moga Nicolae senator PSD DA
52. Nicolae Șerban senator PSD DA
53. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR Abținere
54. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
55. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
56. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
57. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
58. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
59. Pavel Marian senator PSD DA
60. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
61. Pereș Alexandru senator PNL DA
62. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
63. Popa Cornel senator PNL DA
64. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
65. Rotaru Ion senator PSD NU
66. Salan Viorel senator PSD DA
67. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
68. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
69. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
70. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
71. Stan Ioan senator PSD DA
72. Stănescu Paul senator PSD DA
73. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
74. Tánczos Barna senator UDMR NU
75. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
76. Toma Vasilică senator PSD DA
77. Trufin Lucian senator PSD DA
78. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
79. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
80. Vulpescu Ioan senator PSD DA
81. Wiener Adrian senator USR DA
82. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
83. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
84. Alexe Costel deputat PNL DA
85. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR NU
86. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
87. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
88. Andronache Gabriel deputat PNL DA
89. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
90. Antal István-János deputat UDMR NU
91. Anton Anton deputat ALDE DA
92. Apjok Norbert deputat UDMR NU
93. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
94. Avram Constantin deputat ALDE DA
95. Axinte Vasile deputat PSD DA
96. Babuș Radu deputat PSD DA
97. Balan Ioan deputat PNL DA
98. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
99. Barna Ilie Dan deputat USR DA
100. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
101. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
102. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
103. Bende Sándor deputat UDMR NU
104. Benedek Zacharie deputat UDMR NU
105. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
106. Bica Dănuț deputat PNL DA
107. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
108. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR NU
109. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
110. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
111. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
112. Bontea Vlad deputat PSD DA
113. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
114. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
115. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
116. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
117. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
118. Buican Cristian deputat PNL DA
119. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
120. Bulai Iulian deputat USR DA
121. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
122. Burciu Cristina deputat PSD DA
123. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
124. Căciulă Aurel deputat PSD DA
125. Călin Ion deputat PSD DA
126. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
127. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
128. Cherecheș Florica deputat PNL DA
129. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
130. Chiriac Viorel deputat PSD DA
131. Ciocan Dan deputat PSD DA
132. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
133. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
134. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
135. Cîtea Vasile deputat PSD DA
136. Cobuz Maricela deputat PSD DA
137. Cocoș Vasile deputat PSD DA
138. Codreanu Constantin deputat PMP DA
139. Cristache Cătălin deputat PMP DA
140. Csép Éva-Andrea deputat UDMR NU
141. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
142. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
143. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
144. Cupă Ion deputat ALDE DA
145. Cupșa Ioan deputat PNL DA
146. Dehelean Silviu deputat USR NU
147. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
148. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
149. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
150. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
151. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
152. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
153. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
154. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
155. Erdei Dolóczki István deputat UDMR NU
156. Farago Petru deputat UDMR NU
157. Floroiu Ionel deputat PSD DA
158. Furtună Mirela deputat PSD DA
159. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
160. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
161. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
162. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
163. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
164. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
165. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
166. Gherman Dumitru deputat PSD DA
167. Gilia Claudia deputat PSD DA
168. Giugea Nicolae deputat PNL DA
169. Goga Octavian deputat PSD DA
170. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
171. Gudu Vasile deputat PNL DA
172. Halici Nicușor deputat PSD DA
173. Hărătău Elena deputat PSD DA
174. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
175. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
176. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
177. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
178. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
179. Iftimie Neculai deputat PSD DA
180. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
181. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
182. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
183. Ionescu George deputat PNL DA
184. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
185. Iordache Florin deputat PSD DA
186. Itu Cornel deputat PSD DA
187. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
188. Korodi Attila deputat UDMR NU
189. Lazăr Sorin deputat PSD DA
190. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
191. Longher Victoria deputat Minoritati DA
192. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
193. Lungu Tudorița deputat PNL DA
194. Lupașcu Costel deputat PSD DA
195. Lupescu Dumitru deputat USR DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR NU
198. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
199. Mareș Mara deputat PNL DA
200. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
201. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
202. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
203. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
204. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
205. Mohaci Mihai deputat PSD DA
206. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
207. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
208. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
209. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
210. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
211. Neagu Nicolae deputat PNL DA
212. Neață Eugen deputat PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
214. Nicolae Andrei deputat PSD DA
215. Niță Mihai deputat ALDE DA
216. Niță Nicu deputat PSD DA
217. Olar Corneliu deputat PNL DA
218. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
219. Oprea Dumitru deputat PNL NU
220. Palăr Ionel deputat PNL DA
221. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
222. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
223. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
224. Păle Dănuț deputat PSD DA
225. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
226. Petrea Gabriel deputat PSD DA
227. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
228. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
229. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
230. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
231. Pop Andrei deputat PSD DA
232. Pop Rareș Tudor deputat USR Abținere
233. Popa Florin deputat PSD DA
234. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
235. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
236. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
237. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
238. Popescu Pavel deputat PNL DA
239. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
240. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
241. Presură Alexandra deputat PSD DA
242. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
243. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
244. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
245. Radu Anișoara deputat PSD DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
247. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
248. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
250. Răduț Violeta deputat PSD DA
251. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
252. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
253. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
254. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
255. Roșca Lucreția deputat PSD DA
256. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
257. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
258. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
260. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR NU
261. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
262. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
263. Seres Dénes deputat UDMR Abținere
264. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
265. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
266. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
267. Solomon Adrian deputat PSD DA
268. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
269. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
270. Stancu Florinel deputat PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
272. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
273. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
275. Suciu Matei deputat PSD DA
276. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
277. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
278. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
279. Șișcu George deputat PNL DA
280. Șovăială Constantin deputat PNL DA
281. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
282. Ștefan Ion deputat PNL DA
283. Ștefan Viorel deputat PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
285. Teiș Alina deputat PSD DA
286. Terea Ioan deputat PSD DA
287. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
288. Todor Adrian deputat PSD DA
289. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
290. Toma Ilie deputat PSD DA
291. Trăilă Cristina deputat PNL NU
292. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
293. Tudor Beatrice deputat PSD DA
294. Turcan Raluca deputat PNL DA
295. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
296. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
297. Vasilică Radu Costin deputat PSD NU
298. Velcea Nicolae deputat PSD DA
299. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
300. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
301. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
302. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
303. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
304. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
305. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
306. Weber Mihai deputat PSD DA
307. Zainea Cornel deputat USR DA
308. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 martie 2021, 23:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro