Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:53 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:53

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.38 ind.2 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 32 33 13 25 16 7 3 6
- voturi pentru (DA):19 - - 13 - 1 5 - -
- voturi împotrivă (NU):109 29 32 - 25 14 1 3 5
- abțineri:5 2 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zegrean Augustin PD-L NU
2. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
3. Vlădoiu Aurel PSD NU
4. Văsioiu Horia PD-L NU
5. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
6. Varga Attila UDMR NU
7. Ujeniuc Dragoș PNL NU
8. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
9. Turcan Raluca - NU
10. Toma Horia-Victor PNL -
11. Toma Florentina Marilena PSD NU
12. Timar Liviu PSD NU
13. Teodorescu George Alin PSD NU
14. Tamás Sándor UDMR NU
15. Szekely Levente Csaba UDMR NU
16. Strungă Emil PNL NU
17. Stoica Ion - NU
18. Stativă Irinel Ioan PSD NU
19. Stanciu Anghel PSD NU
20. Stan Ioan PSD NU
21. Soporan Vasile Filip PSD NU
22. Sóki Béla UDMR NU
23. Seres Dénes UDMR NU
24. Scutaru Adrian George PNL NU
25. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
26. Sârb Gheorghe PD-L NU
27. Săpunaru Nini PNL NU
28. Sasu Ion PSD -
29. Sandu-Capră Mihai PNL NU
30. Sanda Victor PSD NU
31. Rușanu Dan Radu PNL NU
32. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
33. Rădulescu Cristian PD-L NU
34. Pușcă Mircea Valer PNL NU
35. Pușcaș Vasile PSD Abținere
36. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
37. Pupeză Viorel PSD NU
38. Preda Cezar-Florin PD-L NU
39. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
40. Popa Nicolae PC DA
41. Popa Daniela PC DA
42. Popa Cornel PNL NU
43. Petrea Constantin PD-L NU
44. Olteanu Bogdan PNL NU
45. Nosa Iuliu PSD NU
46. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
47. Muscă Monica Octavia - NU
48. Munteanu Ioan PSD NU
49. Momanu Corneliu PNL NU
50. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
51. Moisoiu Adrian PRM DA
52. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
53. Mocanu Alexandru PD-L NU
54. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
55. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
56. Mircea Costache PRM DA
57. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
58. Micula Cătălin PNL NU
59. Merce Ilie PRM DA
60. Mătușa Tudor PRM DA
61. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
62. Máté András-Levente UDMR NU
63. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
64. Marin Constantin PSD NU
65. Marian Dan Mihai PNL NU
66. Man Mircea PD-L NU
67. Luchian Ion PNL NU
68. Lificiu Petru - NU
69. Lakatos Petru UDMR NU
70. Kovacs Attila UDMR DA
71. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
72. Kelemen Hunor UDMR NU
73. Iriza Marius PRM DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Igaș Traian Constantin PD-L NU
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Grosaru Mircea Minoritati NU
79. Gonțea Ion PD-L NU
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Ghișe Ioan PNL NU
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
84. Gerea Andrei Dominic PNL NU
85. Găleteanu Monalisa PSD NU
86. Gabor Gheorghe PNL NU
87. Furo Iuliu Ioan PRM DA
88. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
89. Fenechiu Relu PNL NU
90. Faina Constantin PC NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR NU
92. Duțu Stelian PD-L NU
93. Dușa Mircea PSD NU
94. Dumitriu Mihai PSD NU
95. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
96. Dragomir Gheorghe PNL NU
97. Dobre Traian PNL NU
98. Diaconescu Renică PC DA
99. Cutean Vasile Emilian PSD NU
100. Crețu Gabriela PSD NU
101. Crăciunescu Grigore PNL NU
102. Constantinescu Anca PD-L NU
103. Cocrea Olguța - NU
104. Cliveti Minodora PSD NU
105. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
106. Chiș Filonaș PSD NU
107. Chiper Gheorghe PSD NU
108. Călin Ion PSD NU
109. Călian Petru PC DA
110. Canacheu Costică PD-L NU
111. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
112. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
113. Buda Daniel PD-L NU
114. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
115. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
116. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
117. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
118. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
119. Bivolaru Ioan PSD NU
120. Bentu Dumitru PSD NU
121. Bejinariu Eugen PSD NU
122. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
123. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
124. Băeșu George PSD NU
125. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
126. Bara Nicolae PD-L NU
127. Baban Ștefan PRM DA
128. Asztalos Ferenc UDMR NU
129. Ardelean Lia PC Abținere
130. Antal István UDMR Abținere
131. Antal Árpád-András UDMR NU
132. Andea Petru PSD NU
133. Amet Aledin Minoritati NU
134. Albu Gheorghe PD-L NU
135. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 7:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro