Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:53 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:53

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.38 ind.2 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 32 33 13 25 16 7 3 6
- voturi pentru (DA):19 - - 13 - 1 5 - -
- voturi împotrivă (NU):109 29 32 - 25 14 1 3 5
- abțineri:5 2 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Andea Petru PSD NU
3. Băeșu George PSD NU
4. Bejinariu Eugen PSD NU
5. Bentu Dumitru PSD NU
6. Bivolaru Ioan PSD NU
7. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
8. Călin Ion PSD NU
9. Chiper Gheorghe PSD NU
10. Chiș Filonaș PSD NU
11. Cliveti Minodora PSD NU
12. Crețu Gabriela PSD NU
13. Cutean Vasile Emilian PSD NU
14. Dumitriu Mihai PSD NU
15. Dușa Mircea PSD NU
16. Găleteanu Monalisa PSD NU
17. Marin Constantin PSD NU
18. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
19. Munteanu Ioan PSD NU
20. Nosa Iuliu PSD NU
21. Pupeză Viorel PSD NU
22. Pușcaș Vasile PSD Abținere
23. Sanda Victor PSD NU
24. Sasu Ion PSD -
25. Soporan Vasile Filip PSD NU
26. Stan Ioan PSD NU
27. Stanciu Anghel PSD NU
28. Stativă Irinel Ioan PSD NU
29. Teodorescu George Alin PSD NU
30. Timar Liviu PSD NU
31. Toma Florentina Marilena PSD NU
32. Vlădoiu Aurel PSD NU
1. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
2. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
3. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
4. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
5. Crăciunescu Grigore PNL NU
6. Dobre Traian PNL NU
7. Dragomir Gheorghe PNL NU
8. Fenechiu Relu PNL NU
9. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
10. Gabor Gheorghe PNL NU
11. Gerea Andrei Dominic PNL NU
12. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
13. Ghișe Ioan PNL NU
14. Luchian Ion PNL NU
15. Marian Dan Mihai PNL NU
16. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
17. Micula Cătălin PNL NU
18. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
19. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
20. Momanu Corneliu PNL NU
21. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
22. Olteanu Bogdan PNL NU
23. Popa Cornel PNL NU
24. Pușcă Mircea Valer PNL NU
25. Rușanu Dan Radu PNL NU
26. Sandu-Capră Mihai PNL NU
27. Săpunaru Nini PNL NU
28. Scutaru Adrian George PNL NU
29. Strungă Emil PNL NU
30. Toma Horia-Victor PNL -
31. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
32. Ujeniuc Dragoș PNL NU
33. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
1. Baban Ștefan PRM DA
2. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
3. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
4. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
5. Furo Iuliu Ioan PRM DA
6. Ifrim Mircea PRM DA
7. Iriza Marius PRM DA
8. Mătușa Tudor PRM DA
9. Merce Ilie PRM DA
10. Mircea Costache PRM DA
11. Moisoiu Adrian PRM DA
12. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
13. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Bara Nicolae PD-L NU
3. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
4. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
5. Buda Daniel PD-L NU
6. Canacheu Costică PD-L NU
7. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
8. Constantinescu Anca PD-L NU
9. Duțu Stelian PD-L NU
10. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
11. Gonțea Ion PD-L NU
12. Igaș Traian Constantin PD-L NU
13. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
14. Man Mircea PD-L NU
15. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
16. Mocanu Alexandru PD-L NU
17. Petrea Constantin PD-L NU
18. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
19. Preda Cezar-Florin PD-L NU
20. Rădulescu Cristian PD-L NU
21. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
22. Sârb Gheorghe PD-L NU
23. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
24. Văsioiu Horia PD-L NU
25. Zegrean Augustin PD-L NU
1. Antal Árpád-András UDMR NU
2. Antal István UDMR Abținere
3. Asztalos Ferenc UDMR NU
4. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
5. Erdei Dolóczki István UDMR NU
6. Kelemen Hunor UDMR NU
7. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
8. Kovacs Attila UDMR DA
9. Lakatos Petru UDMR NU
10. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
11. Máté András-Levente UDMR NU
12. Seres Dénes UDMR NU
13. Sóki Béla UDMR NU
14. Szekely Levente Csaba UDMR NU
15. Tamás Sándor UDMR NU
16. Varga Attila UDMR NU
1. Ardelean Lia PC Abținere
2. Călian Petru PC DA
3. Diaconescu Renică PC DA
4. Faina Constantin PC NU
5. Glăvan Ștefan PC DA
6. Popa Daniela PC DA
7. Popa Nicolae PC DA
1. Amet Aledin Minoritati NU
2. Grosaru Mircea Minoritati NU
3. Ibram Iusein Minoritati NU
1. Cocrea Olguța - NU
2. Lificiu Petru - NU
3. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
4. Muscă Monica Octavia - NU
5. Stoica Ion - NU
6. Turcan Raluca - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 3:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro