Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:53 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:53

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.38 ind.2 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 32 33 13 25 16 7 3 6
- voturi pentru (DA):19 - - 13 - 1 5 - -
- voturi împotrivă (NU):109 29 32 - 25 14 1 3 5
- abțineri:5 2 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Sasu Ion PSD -
2. Toma Horia-Victor PNL -
1. Antal István UDMR Abținere
2. Ardelean Lia PC Abținere
3. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
4. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
5. Pușcaș Vasile PSD Abținere
1. Baban Ștefan PRM DA
2. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
3. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
4. Călian Petru PC DA
5. Diaconescu Renică PC DA
6. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
7. Furo Iuliu Ioan PRM DA
8. Glăvan Ștefan PC DA
9. Ifrim Mircea PRM DA
10. Iriza Marius PRM DA
11. Kovacs Attila UDMR DA
12. Mătușa Tudor PRM DA
13. Merce Ilie PRM DA
14. Mircea Costache PRM DA
15. Moisoiu Adrian PRM DA
16. Popa Daniela PC DA
17. Popa Nicolae PC DA
18. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
19. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Asztalos Ferenc UDMR NU
7. Bara Nicolae PD-L NU
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
9. Băeșu George PSD NU
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bentu Dumitru PSD NU
14. Bivolaru Ioan PSD NU
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
19. Buda Daniel PD-L NU
20. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
21. Canacheu Costică PD-L NU
22. Călin Ion PSD NU
23. Chiper Gheorghe PSD NU
24. Chiș Filonaș PSD NU
25. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
26. Cliveti Minodora PSD NU
27. Cocrea Olguța - NU
28. Constantinescu Anca PD-L NU
29. Crăciunescu Grigore PNL NU
30. Crețu Gabriela PSD NU
31. Cutean Vasile Emilian PSD NU
32. Dobre Traian PNL NU
33. Dragomir Gheorghe PNL NU
34. Dumitriu Mihai PSD NU
35. Dușa Mircea PSD NU
36. Duțu Stelian PD-L NU
37. Erdei Dolóczki István UDMR NU
38. Faina Constantin PC NU
39. Fenechiu Relu PNL NU
40. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
41. Gabor Gheorghe PNL NU
42. Găleteanu Monalisa PSD NU
43. Gerea Andrei Dominic PNL NU
44. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
45. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
46. Ghișe Ioan PNL NU
47. Gonțea Ion PD-L NU
48. Grosaru Mircea Minoritati NU
49. Ibram Iusein Minoritati NU
50. Igaș Traian Constantin PD-L NU
51. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
52. Kelemen Hunor UDMR NU
53. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
54. Lakatos Petru UDMR NU
55. Lificiu Petru - NU
56. Luchian Ion PNL NU
57. Man Mircea PD-L NU
58. Marian Dan Mihai PNL NU
59. Marin Constantin PSD NU
60. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
61. Máté András-Levente UDMR NU
62. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
63. Micula Cătălin PNL NU
64. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
65. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
66. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
67. Mocanu Alexandru PD-L NU
68. Momanu Corneliu PNL NU
69. Munteanu Ioan PSD NU
70. Muscă Monica Octavia - NU
71. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
72. Nosa Iuliu PSD NU
73. Olteanu Bogdan PNL NU
74. Petrea Constantin PD-L NU
75. Popa Cornel PNL NU
76. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
77. Preda Cezar-Florin PD-L NU
78. Pupeză Viorel PSD NU
79. Pușcă Mircea Valer PNL NU
80. Rădulescu Cristian PD-L NU
81. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
82. Rușanu Dan Radu PNL NU
83. Sanda Victor PSD NU
84. Sandu-Capră Mihai PNL NU
85. Săpunaru Nini PNL NU
86. Sârb Gheorghe PD-L NU
87. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
88. Scutaru Adrian George PNL NU
89. Seres Dénes UDMR NU
90. Sóki Béla UDMR NU
91. Soporan Vasile Filip PSD NU
92. Stan Ioan PSD NU
93. Stanciu Anghel PSD NU
94. Stativă Irinel Ioan PSD NU
95. Stoica Ion - NU
96. Strungă Emil PNL NU
97. Szekely Levente Csaba UDMR NU
98. Tamás Sándor UDMR NU
99. Teodorescu George Alin PSD NU
100. Timar Liviu PSD NU
101. Toma Florentina Marilena PSD NU
102. Turcan Raluca - NU
103. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
104. Ujeniuc Dragoș PNL NU
105. Varga Attila UDMR NU
106. Văsioiu Horia PD-L NU
107. Vlădoiu Aurel PSD NU
108. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
109. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro